Nowy klub karate kyokushin powstał w Chojnie [foto]


Od 1 stycznia bieżącego roku w Chojnie do listy organizacji pozarządowych oficjalnie dołączył Uczniowski Klub Sportowy Karate Kyokushin "Shodan".

Klub sportowy powstał na bazie UKS Karate Kyokushin Moryń sekcji w Chojnie. Chojeńska sekcja Moryńskiego Klubu Karate rozpoczęła swoją działalność na terenie gminy Chojna w 2013 roku. Przez ponad cztery lata dyplomowany instruktor sportu Tomasz Gibowski wytrenował liczne grono młodych, utalentowanych sempai, stale odnoszących sukcesy na zawodach państwowej i międzynarodowej rangi. Sam instruktor Tomasz jest wicemistrzem Polski z 2016 roku oraz dwukrotnym brązowym medalistą Mistrzostw Europy w Karate Kyokushin z lat 2016 i 2017.

Na dzień dzisiejszy treningi odbywają się w Sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Chojnie (lotnisko). W najbliższej przyszłości planowane jest wynajęcie pomieszczenia w celu utworzenia własnej Sali Dojo - zaplecza do rozwijania sportowych talentów. Obecnie na wyposażeniu Klubu jest rozkładana mata treningowa, specjalistyczne tarcze do ćwiczeń oraz niedawno zakupione ze środków własnych z udziałem wkładu finansowego jednego z rodziców –członka Klubu Karate- dziesięć kasków i cztery Hogo (na zdjęciach poniżej). W tym miejscu Władzę Klubu pragną serdecznie podziękować darczyńcy Arkadiuszowi Białek za jego pomoc i zaangażowanie w rozwój nowo powstałego Klubu. Zarząd Klubu Sportowego planuje w dalszym ciągu systematyczne i konsekwentne inwestowanie w wyposażanie sali, aby ćwiczące dzieci i młodzież mogły bezpiecznie trenować, walcząc ze swoimi słabościami pod czujnym okiem trenera.

Władze Klubu zapraszają osoby dorosłe, a także rodziców, którzy zastanawiają się nad pożytecznym zagospodarowaniem czasu wolnego swoim dzieciom, aby przyprowadzić swoje pociechy na próbne treningi Karate, które przybliżą piękno zarazem sztuki i sportu Karate Kiokushin.

Życzymy nowopowstałemu Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu Karate Kyokushin „SHODAN” w Chojnie wytrwałości i hartu ducha w pokonywaniu codziennych trudności oraz aby kolejne lata obfitowały we wspaniałe sukcesy, talenty sportowe, hojnych darczyńców i sympatyków sportu.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza