Reklama [góra]


Pomóżmy zburzyć niewidzialny mur, zbiórka dla 7-letniego Mikołaja z ChojnyMikołaj to radosny i ciekawy świata chłopiec. Wygląda jak inne dzieci. Owszem, to prawda. Istnieje tylko jedna różnica - nasz syn ma autyzm. Jest to zaburzenie neurologiczne, które nie pozwala normalnie funkcjonować w otaczającym nas świecie. Sprawia, że zmysły inaczej odbierają bodżce. Autyzm powoduje, że dziecko przestaje reagować na swoje imię, nie dostrzega potrzeb i uczuć innych ludzi, unika kontaktu wzrokowego, otacza się niewidzialnym murem i zamyka we własnym świecie. Nie radząc sobie z emocjami, zaczyna zachowywać się jak dzikie zwierzątko zamknięte w klatce.


Na portalu Siepomaga ruszyła w czwartek 4 stycznia wystartowała zbiórka pieniędzy, celem jest uzbieranie kwoty ponad 7 tysięcy złotych z przeznaczeniem na turnus rehabilitacyjny dla 7-latka z Chojny. 

- Walka o Mikołaja jest naszym najważniejszym celem. Potrzebujemy wsparcia specjalistów, żeby poznać nowe sposoby pomocy synkowi. Taką możliwość stwarza wyjazd na specjalistyczny turnus rehabilitacyjny dla dzieci z autyzmem w ośrodku „ Polanika” - udało nam się zakwalifikować na turnus w maju 2018 roku. Naszym marzeniem jest to, aby nasz syn mógł kiedyś żyć zupełnie samodzielnie, bez skazania na samotność i izolację. Aby nigdy nie czuł się gorszy. By był po prostu dobrym człowiekiem. Wierzymy, że uda nam się pokonać bariery tkwiące w jego umyśle - czytamy w emocjonalnym wpisie rodziców.

Po kilku godzinach udało się już zebrać blisko połowę potrzebnej kwoty, a akcję wsparło ponad 90 osób. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.