Sprawdź, jak sprawić niezapomniane walentynki swojej drugiej połówce


Walentynki to romantyczne święto, które obchodzą zakochani w każdym wieku. Coraz więcej Polaków stara się uczynić ten dzień wyjątkowym. Kupujemy czekoladki, kwiaty, prezenty, planujemy kolację, a czasami nawet weekend w Paryżu czy SPA. Walentynki to okazja, aby okazać miłość ukochanej osobie na różne sposoby.

Walentynki, mimo że to święto zaimportowane z Ameryki, mają wielu zwolenników. Potwierdzają to badania CBOS, z których wynika, że Polacy coraz chętniej obchodzą ten dzień w wyjątkowy sposób. Aż 70% ankietowanych przyznaje się do tego, że obchodzi walentynki. Co trzeci z badanych uważa celebrowanie tego dnia za dowód miłości, natomiast 26% Polaków uznaje to święto za dobrą okazję do spędzenia czasu z partnerem. Walentynki, jako sposób na sprawienie ukochanej osobie wyjątkowej niespodzianki, wykorzystuje 15% ankietowanych. Plany, pomysły i prezenty walentynkowe najczęściej są inne, gdy wybierają je kobiety i inne, gdy decyzję podejmują mężczyźni. Jednak jedna kwestia jest niezależna od płci - aż 68% Polaków deklaruje spędzenie tego dnia z partnerem życiowym, tylko 15% badanych zamierza świętować z przyjaciółmi.

Jak spędzamy walentynki?


Walentynki to święto zakochanych, więc ważne, aby spędzić ten dzień we dwoje. Panie, pomimo tego, że z natury są romantyczne, marzą, aby 14 lutego obchodzić z odrobiną szaleństwa i przygody, jak wynika z ankiety serwisu Prezentmarzeń. Aż 47% badanych kobiet chciałoby zostać zaskoczone wyjątkową niespodzianką (np. lot balonem, wspólny masaż itp.). 34% pań chciałoby świętować walentynki w eleganckiej restauracji, natomiast 19% marzy o szalonej wycieczce. Panowie raczej preferują kameralne celebrowanie 14 lutego. Kino lub restaurację wybrało 34% badanych, niespodziankę w postaci lotu balonem chciałoby otrzymać 28% mężczyzn, a romantyczną kolację wybrałoby 22% ankietowanych. Oczywiście wśród preferowanych zarówno przez panie, jak i panów walentynkowych niespodzianek są prezenty. Kobiety najczęściej marzą o kwiatach, perfumach i biżuterii. Natomiast mężczyźni, oprócz upominków zapewniających niezwykłe emocje, lubią również otrzymywać prezenty-niespodzianki i perfumy.


Im bliżej walentynek, tym bardziej wzrasta również zainteresowanie Polaków podróżami zagranicznymi. Niskie ceny lotów sprawiają, że wycieczka do innego kraju to czasami porównywalne koszty z romantycznym wieczorem w eleganckiej restauracji. Według przedstawicieli centrum rezerwacji biletów Fru.pl 88% Polaków spędzających walentynki za granicą wybiera na świętowanie miasta europejskie. Najpopularniejsze kierunki to Francja, Hiszpania, Portugalia i Włochy.

Walentynkowe pomysły


Polacy polubili walentynki i dlatego często planują je z wyprzedzeniem. Większość z nas obchodzi je kameralnie, jednak według badań firmy analitycznej SW Research na prezenty i niespodzianki wydajemy coraz więcej. Szacowane koszty Polaków, związane z tym dniem wynoszą nawet 1,5 mld zł. Prezent walentynkowy w cenie od 51 do 100 zł planuje zakupić 38,4% kobiet oraz 41,6% mężczyzn. Większe kwoty na świętowanie tego dnia przeznacza 15,8% pań i 21,5% panów, natomiast mniej niż 50 zł zamierza wydać co czwarty ankietowany.

Tak naprawdę pomysłów na walentynki może być tyle, ile świętujących. Oczywiście im więcej pieniędzy jesteśmy w stanie przeznaczyć na ten dzień, tym więcej pojawia się możliwości. Już dysponując budżetem do 2 000 zł, możemy przygotować wyjątkowy dzień zakochanych. Na przykład walentynkowy weekend nad polskim morzem to koszt od 400 do 500 zł za osobę, natomiast za kilkudniowy relaks w SPA musimy zapłacić od 800 do 900 zł za osobę. Pobyt w górach w okresie walentynek to koszt od 500 do około 900 zł. Planując wyjazd za granicę, musimy liczyć się z wyższymi kosztami. Ceny walentynkowych wycieczek zaczynają się od 1 000 zł za osobę. Za noc we florenckim hotelu trzeba zapłacić co najmniej 300 zł za osobę, w Barcelonie – około 250 zł za osobę, a poza Europą ten koszt jest jeszcze wyższy. Planowanie walentynek to jednak jedno, ale pozostaje jeszcze kwestia ich sfinansowania.

Jak sfinansować walentynkową niespodziankę?

Na ogół planując walentynki, stawiamy na zakup małych upominków, jak na przykład słodycze, kwiaty czy perfumy. Takie prezenty nie są kosztowne i nie wymagają długofalowego planowania. Najczęściej finansujemy je z bieżącego, domowego budżetu. Gdy jednak chcemy zabrać drugą połówkę na romantyczną kolację, walentynkowy weekend lub zapewnić jej specjalne atrakcje w postaci lotu balonem, lekcji tańca itp., wtedy musimy wszystko zaplanować z wyprzedzeniem i zapewnić odpowiednie środki finansowe. Możemy zaoszczędzić potrzebne pieniądze, odkładając co miesiąc niewielkie sumy. Natomiast w sytuacji, gdy nie mamy takich możliwości, możemy skorzystać z pożyczki.

- Walentynki to dzień, gdy chcemy obdarować bliską osobę miłym prezentem. Czasem stawiamy na romantyczne gadżety, a innym razem chcemy zaskoczyć wysublimowanym prezentem – zauważa przedstawiciel Ferratum Bank. – Im bardziej niestandardowe i szalone pomysły na walentynki, tym więcej potrzeba na to gotówki. Dobrym rozwiązaniem może okazać się pożyczka. Coraz więcej firm pożyczkowych, oferuje już darmowe pożyczki dla nowych klientów. Dzięki temu można tanio pożyczyć pieniądze i tym samym ograniczyć koszty walentynek – podkreśla specjalista Ferratum Bank.

Nie wolno jednak zapominać o odpowiedzialnym pożyczaniu, aby nie wpaść w kłopoty finansowe przez walentynkowe szaleństwo. Trzeba dopasować wysokość pożyczki do możliwości finansowych, a przede wszystkim dokładnie zapoznać się z umową.

Walentynki to dzień zakochanych, dlatego ważne, aby spędzić go z osobą bliską naszemu sercu. Warto pamiętać, że bez względu na to, czy obdarujemy ukochanego człowieka drobnym upominkiem, czy bardzo drogim prezentem, liczy się przede wszystkim pamięć i gest. Dlatego już dziś życzymy wszystkim walentynek pełnych miłości!
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza