Hermes Gryfino na wojewódzkich mistrzostwachW sobotę 3 lutego w Szczecinie odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa w Lekkiej Atletyce w kat. młodzika, jun. młodszego i juniora. 

Nazwa ładna ale bardziej to były korytarzowe mistrzostwa i w niektórych konkurencjach LA. Szczeciński "korytarz" to typowy obiekt rozgrzewkowy (przy stadionie) oraz treningowy. W ramach zawodów można rozegrać bieg na 60 m, 60 ppł, skok w dal, wzwyż, trójskok i skok o tyczce. Na gryfińskie potrzeby byłby to obiekt marzenie. 

W zawodach wystartowało ośmioro naszych reprezentantów, trzy juniorki i pięcioro młodzików. Zdobyliśmy trzy medale i wszystkie złote. Medale padły łupem naszych juniorek, których za tydzień czeka najważniejszy sprawdzian sezonu zimowego. 

Halowe Mistrzostwa Polska Juniorów i Jun. Młodszych:

  • Marika Wójs zwyciężyła w biegu na 60 ppł - 9,71 s.
  • Weronika Stefaniuk zwyciężyła w skoku wzwyż - 1,69 m. Kolejna wysokość 1,72 m (rek. życiowy) była blisko, może na HMP :)
  • Ola Kwiecień zwyciężyła w trójskoku - 12,12 m potwierdzając życiową formę przed krajowymi mistrzostwami. Aktualnie Ola ma najlepszy wynik wśród juniorek w kraju.
  • Młodzicy Michał Zapart i Nikodem Mróz rywalizowali w skoku w dal uzyskując odpowiednio 4,88 m i 4,80 m zajmując 6 i 7 miejsce.
  • Pięcioro młodzików pobiegło na 60 m zajmując dalsze miejsca chociaż nieźle się prezentując zważywszy, że czworo z nich to zawodnicy biegów średnich (Ala Ulaszewska,
  • Wiktoria Martynowicz, Wiktor Jędrzejak i Michał Zapart). Nikodem Mróz dopiero rozpoczął 2-letni okres młodzika więc ma jeszcze czas na sukcesy.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza