Obrotowy fotel do biura- który będzie najlepszy?


Fotel obrotowy musi być funkcjonalny i przede wszystkim komfortowy. Osoby, które spędzają wiele godzin za biurkiem, powinny zwrócić szczególną uwagę na jego prawidłowy dobór, bo wbrew pozorom to właśnie od niego zależy prawidłowa postawa, a co za tym idzie, nie będzie powodował bólu kręgosłupa i zmęczenia.

Dobre obrotowe krzesło do pracy

Osoby pracujące za biurkiem narażone są na wielogodzinne siedzenie w jednej pozycji, co niestety może powodować wiele problemów zdrowotnych. Fotel obrotowy powinien więc być nie tylko wygodny, bo przed zakupem warto sprawdzić, czy jest wyprofilowany, lecz również powinien mieć możliwość regulacji zarówno samej wysokości, jak i regulację oparcia i zagłówka. Powinien być wykonany z dobrego jakościowo materiału, najlepiej z naturalnej skóry, wtedy będzie nie tylko odporny na uszkodzenia, lecz również łatwy w utrzymaniu czystości.
Tani fotel – czy warto kupować?

Ceny dobrych jakościowo foteli obrotowych, które sprawdzą się w biurach, jest niestety wysoka. Za komfort trzeba zapłacić kilkaset złotych, jednak nie jest to wyposażenie, na którym warto oszczędzać. Wykonywanie codziennie pracy na źle dobranym krześle może negatywnie odbić się na zdrowiu, więc nie ma sensu szukać oszczędności a tym samym ryzykować utratę zdrowia.
Gdzie kupić krzesło obrotowe?
Obecnie krzesła obrotowe są ogólnie dostępne. Można je nabyć zarówno w stacjonarnych sklepach, jak i internetowych i tutaj nie ma reguły, który produkt będzie lepszy. Kupując online, warto jednak dokładnie zapoznać się z opisem produktu. Bogaty wybór komfortowych krzeseł obrotowych każdy zainteresowany znajdzie na https://www.ergoexpert.pl/pl/krzesla_biurowe-obrotowe-k,7.html, więc warto poszukiwania rozpocząć właśnie tam.
Przed zakupem warto sprawdzić:

  • czy posiada odpowiednie wyprofilowanie zarówno siedziska, jak i oparcia. Kręgosłup powinien tworzyć literę S, więc oparcie musi być odpowiednio wysokie. Ważne jest też, by posiadało uwypuklenie na wysokości odcinka lędźwiowo-krzyżowego.
  • ile stopni regulacji ma. Tutaj istotna jest możliwość odpowiedniego ustawienia wysokości krzesła tym samym, dopasowanie go do wzrostu osoby, która będzie z niego korzystała
  • szerokość siedziska. Krzesło obrotowe będzie komfortowe tylko wtedy gdy jego powierzchnia będzie dopasowana do użytkownika. Największy problem z dobrem krzesła mogą mieć osoby otyłe, dla których standardowe dostępne krzesła mogą nie być odpowiednie.
  • czy jest zaopatrzone w podłokietniki. Wbrew pozorom jest to ważny element, zwłaszcza gdy spędza się wiele godzin na pisaniu na klawiaturze.
  • czy posiada stabilną podstawę. Najlepiej sprawdzają się pięcioramienne
  • czy posiada kółka dopasowane do rodzaju powierzchni, na jakiej będzie służyć.

Z racji, iż wybór krzeseł obrotowych jest naprawdę bardzo duży, przed zakupem należy sprawdzić wybrane, siadając na nich. Tylko wtedy uda się dobrać naprawdę komfortowy mebel biurowy, który nie będzie powodował dolegliwości bólowych nawet przy wielogodzinnej pracy.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza