Pracownicy sklepów Netto mogą być spokojni – nie będą pracować od północy


Sieć Netto uspokaja, że ustawa o zakazie handlu w niedzieletylko w minimalnym stopniu wpłynie na pracę jej załóg sklepowych. Netto nie przewiduje zwolnień, zmian regulaminu ani też przesunięcia godzin doby pracowniczej w związku z nowymi przepisami. Wydłuży jedynie pracę swoich sklepów w wybrane dni.

Wspólnie z zespołem kadry kierowniczej analizowaliśmy wpływ nowych przepisów na nasz biznes i przede wszystkim na organizację pracy sklepów - mówi Sławomir Nitek, dyrektor operacyjny Netto Polska. - Staraliśmy się szukać takich rozwiązań, które w najmniejszym stopniu mogłyby obciążać naszych pracowników.Wprowadzone przez nas rozwiązania kierowane są przede wszystkim troską o pracowników Netto, a także o możliwie najwyższy komfort zakupowy klientów, którzy będą mogli odpowiednio przygotować się do weekendu z wolną niedzielą oraz zrobić zakupy w poniedziałek rano, kiedy sklepy Netto będą do tego w pełni przygotowane.

Sieć handlowa Nettopodjęła decyzję, że nie zmieni regulaminu pracy w związku z nową ustawą. Doba pracownicza nadal będzie trwała od godziny 4 do godziny 4 – żaden z pracowników nie będzie musiał zaczynać pracy zaraz po północy w poniedziałek, jak ma to miejsce w sklepach konkurencji. Detalista nie przewiduje również zwolnień.

Aby zapewnić swoim klientom jak najwyższy komfort zakupów, Netto zdecydowało się na wydłużenie godzin pracy sklepów w niektóre piątki i soboty przed wolnymi niedzielami (najbliższe terminy wydłużonych godzin pracy sklepów: 9 i 10 marca oraz 16 i 17 marca). Dzięki takiemu rozwiązaniu, klienci będą mogli dobrze przygotować się do weekendu z wolną niedzielą i zakupić wszystkie potrzebne produkty.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza