Znamy przyszłość III ligowca - Energetyk wydał oficjalny komuniakt


O problemach klubu z Gryfina było głośno już od dłuższego czasu. Wpierw opuszczenie drużyny przez kilku zawodników a następnie rezygnacja trenera ze stanowiska. Od niedawna pod znakiem zapytania stała również przyszłość gry Energetyka w III lidze.

W ostatnich dniach, w III lidze, chyba głównym tematem do rozmów była drużyna KS Energetyk Gryfino i ich przyszłość. Ekipa zajmowała miejsce w strefie spadkowej a piłkarze opuszczali klub. Do dnia dzisiejszego (tj. czwartek, 1 lutego) nie wiadoma była przyszłość klubu z Gryfina. Oficjalny komunikat został opublikowany w mediach społecznościowych. Tam, zarząd klubu, poinformował kibiców o wycofaniu pierwszej drużyny z rozgrywek.

Piłkarze nowy sezon rozpoczną w wojewódzkiej okręgówce. Energetyk Gryfino został założony w 1974 roku, ale klub jest kontynuatorem tradycyj Polonii Gryfino. Zespół wiele razy występował w III lidze piłki nożnej.

Zobacz również:
Kryzys w Energetyku, jaka przyszłość czeka III ligowca z Gryfina?
Energetyk bez trenera i piłkarzy, duże kłopoty III ligowca
Przyszłość Energetyka wciąż niejasna, nowe twarze w zarządzie klubu

Przedstawimy treść oświadczenia:


Zarząd Klubu Sportowego „Energetyk” Gryfino z przykrością informuję, że dnia 01.02.2018 r. podjął decyzję o wycofaniu drużyny pierwszego zespołu piłki nożnej seniorów z rozgrywek na szczeblu III ligi. Na powyższą decyzję wpłynęło wiele różnych czynników, które pragniemy Państwu przedstawić aby nasze ustalenia spotkały się z pełnym zrozumieniem.

Decyzja o podjęciu rozgrywek w III lidzie w 2017r. wiązała się głównie z pozyskaniem środków od strategicznego sponsora, który sukcesywnie wspierał klub od kilku lat. Uczestnictwo w III lidze wiązało się z ogromnymi wydatkami, które o wiele przewyższały budżet klubu. Zakładając dalsze wspieranie przez strategicznego sponsora w 2018r., podjęto decyzję o przystąpieniu do rozgrywek. Niestety, założenia wszystkich zainteresowanych stron okazały się błędne i pomimo dodatkowego wsparcia finansowego ze strony UMiG Gryfino, pod koniec roku klub zaczął tracić płynność finansową. Ponadto na początku 2018r. pojawiły się poważne obawy odnośnie otrzymania wsparcia finansowego od potencjalnych sponsorów z uwagi na niezadowalające wyniki sportowe pierwszego zespołu na koniec rundy jesiennej 2017/2018r. Biorąc pod uwagę powyższe zagrożenie oraz bieżącą sytuację finansową klubu, Zarząd podjął decyzję, iż w roku 2018 zmniejszy wydatki związane z uczestnictwem w trzecioligowych rozgrywkach. Zmniejszeniu miały ulec warunki płacowe zawodników oraz kierowników, a także koszty związane z meczami wyjazdowymi (nocleg zawodników, transport oraz wyżywienie). Niestety, powyższa decyzja spotkała się z brakiem zrozumienia ze strony najbardziej poszkodowanych (zawodników pierwszego zespołu) czego następstwem był rozpad drużyny i odejście nowo powołanego trenera Krzysztofa Kubackiego.

Pragniemy także poinformować, że w styczniu 2018 w ramach działań mających na celu utrzymanie drużyny w III lidze, odbyło się spotkanie Prezesa Marka Hipsza z Burmistrzem Miasta i Gminy Gryfino Mieczysławem Sawarynem. Spotkanie dotyczyło w głównej mierze pozyskania środków finansowych od potencjalnego sponsora, który to oprócz Miasta i Gminy Gryfino zabezpieczy drugi filar finansowania trzecioligowej kadry w roku 2018.

Zgodnie z uzyskanymi informacjami i wspólnymi ustaleniami stwierdzono, że odtworzenie drużyny od podstaw w połowie sezonu piłkarskiego bez zapewnień sponsora, generowało by dodatkowe i jednocześnie wysokie koszty finansowe (opłaty związkowe i opłaty klubowe) na które klub nie może sobie pozwolić.

Zarząd Klubu zrobi wszystko co w jego mocy, żeby odbudować pozytywny wizerunek w naszej Gminie i Powiecie a także na szczeblu Wojewódzkim co może potrwać wiele miesięcy.
Celem Władz klubu w roku 2018 po wycofaniu drużyny III ligowej będzie rozbudowanie grup młodzieżowych. Zawodnicy będą rywalizować w rozgrywkach piłkarskich na szczeblu:

  • Wojewódzkiej Okręgówki 
  • A-Klasa - rezerwy
  • WLJ Juniorzy starsi 
  • Juniorów w II kl. 
Klub „Energetyk” zapewni wszystkim chętnym zawodnikom z Gminy Gryfino i Powiatu , przyzwoite warunki treningowe, szkoleniowe oraz sprzętowe. W ramach możliwości razem z zainteresowanymi osobami będziemy organizować obozy letnie i zimowe. 

W 2018r. zaczynamy nowy etap funkcjonowaniu klubu z wieloletnimi tradycjami w naszym regionie.
Zapraszamy wszystkich do współpracy!

Zarząd klubu oraz działacze sportowi K.S Energetyk Gryfino pragną podziękować Władzom Miasta na czele z Burmistrzem Mieczysławem Sawarynem oraz radnymi rady Miasta i Gminy Gryfino za przekazanie środków finansowych w roku 2017 i w roku 2018 dzięki którym Klub Sportowy "Energetyk" Gryfino był i jest w stanie funkcjonować.Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza