Ale Odlot! - to są niezapomniane emocje i widoki [video]


Podróże samolotem umożliwiają nam dotarcie do naszego celu, znajdującego się kilka tysięcy kilometrów od nas, w zaledwie kilka godzin. To własnie dzięki fascynacji lataniem, ludzi od jakiegoś czasu poszukują w powietrzu coraz to większej adrenaliny.

Na pytanie jak ją sobie sprawić można odpowiedzieć krótko: motoparalotnie. Człowiek unosi się w powietrzu, podziwia piękne widoki i zapomina o wszystkich swoich problemach.

- Paralotniarstwo to najbezpieczniejsza forma latania. Gdy mamy nawet jakąś awarię silnika czy coś się stanie to nic wielkiego się nie dzieje. Po prostu lądujemy. Obyśmy mieli tylko równe pole i nie zahaczali o drzewa - mówi nam Damian Stępkowski, z grupy "Motoparalotnie nad Odrą".


Latanie na w/w sprzęcie to latanie w samotności. Aby kogoś zabrać, należy zrobić odpowiednie kursy i otrzymać odpowiednie uprawnienia. W dodatku, należy zapatrzeć się w odpowiednią maszynę która będzie miała miejsce dla pasażera.

Takie wymagania spełnił Norbert Pająk, który połączył przyjemne z pożytecznym, bo jak mówi - największa radość jest wtedy, gdy widzisz ją u pasażera.

Latanie na paralotni to nie tylko podziwianie pięknych widoków to również relaks. Loty tandemowe pozwalają podzielić się niezapomnianymi uczuciami z wybraną osobą i zabrać ją w roli pasażera. Przekonał się o tym nasz reporter Przemysław Kaweński.

Jeżeli ktoś nie ma osiemnastu lat, wymagana jest zgoda rodziców. Wszystkie oświadczenia i zgody podpisujemy przed lotem, podczas trwania przeszkolenie - mówi nam Norbert Pająk. - wagowo: od 35 do 100 kg w tym roku mogę zabrać pasażera. - dodaje.

Cena za taki niezapomniany lot rozpoczyna się od 200 zł.

Czytaj również:
Jedyne i pierwsze takie warsztaty paralotniowe
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza