Dzień Kobiet - w kwiaciarniach drzwi się nie zamykają [video]


Dzień Kobiet to chyba jedno z najbardziej wyczekiwanych dni zarówno jak i przez panie tak i przez panów. W końcu to mężczyźni w tym dniu robią wszystko aby chociaż trochę umilić dzień swoim damom.

W Polsce święto kobieto celebrowane jest do roku 1910. Pierwszy dzień kobiet natomiast, obchodzono już 28 lutego 1909 roku. Dzisiaj, mężczyźni przede wszystkim wręczają kobietom kwiaty oraz czekoladki. Jednak jak mówią nam jubilatki: najpiękniejszym prezentem jest ten, który został dany od serca.

Był sobie PRL
Jak wiemy z lekcji historii, półki w sklepach w czasach PRL świeciły pustką. Zatem, panie otrzymywały od panów towary deficytowe, takie jak: rajstopy, ręczniki czy też kawa. Jednak nadal najważniejszym elementem pozostają kwiaty. W tamtym okresie były to przede wszystkim goździki lub tulipany. Po otrzymaniu prezentów, panie musiały wszystko pokwitować.

Nie ma dziś w Polsce dziedziny, w której kobiety nie odgrywałyby ważnej roli - mówił Władysław Gomułka składając życzenia z okazji Dnia Kobiet.

Dzień kobiet dziś 

Dzisiejsze święto kobiet zdecydowanie różni się od tego, które odbywało się w czasach PRLu. Przede wszystkim półki nie świecą już pustką zatem mamy możliwość ogromnego wyboru. Jednak nadal na pierwszym miejscu pozostają kwiaty.

Jeden z naszych reporterów Paweł Sławiński, postanowił wybrać się do swojej ulubionej kwiaciarni w okolicy - kwiatami obdarowujemy dziś nie tylko żony, dziewczyny, narzeczone ale również wszelkie inne kobiety ważne w naszym życiu.


W ubiegłym roku, reporter Przemysław Kaweński wybrał się na ulicę Chojny aby sprawdzić co najbardziej lubią dostawać kobiety w dniu ich święta. Jeżeli jeszcze nie oglądałeś - serdecznie zapraszamy.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza