Firma spod Poznania przejęła spółkę Drewex z Mieszkowic [video]


Jedna z największych firm w naszym regionie zmienia właściciela. Na początku marca w komunikatach giełdowych znalazła się informacja o zakupie spółki Drewex z Mieszkowic przez Fabrykę Konstrukcji Drewnianych. 

- Fabryka Konstrukcji Drewnianych zawarła umowę kupna 100 proc. udziałów spółki Drewex z Mieszkowic za 500 tys. zł - podała spółka w komunikacie.

Zbywający przenieśli na Drewex własność nieruchomości, użytkowanych dotychczas przez tę spółkę w zamian za zwolnienie z wniesienia dopłat do jej kapitału zakładowego w kwocie 6,5 mln zł. Drewex zawarł także przedwstępną umowę kupna wykorzystywanej działki za 400 tys. zł. Fabryka Konstrukcji Drewnianych, w ramach zawartej umowy inwestycyjnej, poręczyła m.in. za zobowiązania Dreweksu do łącznej kwoty ponad 10 mln zł - czytamy na portalu bankier.pl

Przedsiębiorstwo Drewex było firmą rodzinną, jej prezesem był Ryszard Niedźwiecki. Firma powstała w 1991 roku, to największy pracodawca w gminie Mieszkowice. 

Fabryka Konstrukcji Drewnianych S.A. ma swoją siedzibę w Nowym Tomyślu niedaleko Poznania. Oferta firmy jest bardzo szeroka, od budowy hal magazynowych i obiektów sportowych o konstrukcji drewnianej do budownictwa domów szkieletowych i elementów wykorzystywanych przy budowie obiektów. 

W komunikacie nowi właściciele firmy podali, że zamierzają rozwijać przedsiębiorstwo i istniejący segment budownictwa domów w konstrukcji drewniano - szkieletowej oraz utrzymać profil galanterii ogrodowej. 


PAP Biznes/bankier.pl/money/własne
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza