Jarmark Wielkanocny w Moryniu


Festyn świąteczny to tradycyjnie przepych i bogactwo na stoiskach. Można było zakupić m.in. tradycyjne palmy wielkanocne, wypiekane ciastka (baranki i kurczaczki) oraz inne wspaniałe ozdoby świąteczne.


Prowadzone były także mini warsztaty dla dzieci i dorosłych, podczas których można było własnoręcznie wykonać palmę lub inną ozdobę na świąteczny stół. Biblioteka Publiczna w Moryniu przygotowała kiermasz nowości wydawniczych. Do nabycia były także książki od darczyńców za przysłowiową złotówkę. Panie ze Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Gądno częstowały wszystkich odwiedzających żurkiem, przygotowanym specjalnie na na tę okazję. Wśród wystawców zaprezentowały się Koła Gospodyń, osoby indywidualne, świetlice wiejskie i środowiskowe, moryński Klub Seniora oraz pracownie plastyczne: "Radosne Rococo" i "Akwarele Bis" z moryńskiego domu kultury. Na scenie muzycznej zaprezentowały się zespoły i soliści z MOK w Moryniu oraz zespół muzyczny pod kier. instruktor Ewy Kwiecień, w którym oprócz samej instruktorki gościnnie wystąpili: na saksofonie - Władysław Surmacz, akordeon – Zygfryd Ferdynus, trąbka B - Sylwester Blachnierek, druga trąbka – Stanisław Jędrzejek.


Organizatorem Jarmarku Wielkanocnego oraz audycji radiowej był Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim wystawcom za udział w kiermaszu, dzieciom i zespołom oprawy muzycznej, Paniom ze stowarzyszenia z Gądna za pyszną zupę, Pensjonatowi Pod Lipami za wspaniałą gościnę dziennikarzy, chórowi Sanktus oraz wszystkim występującym w audycji gościom. Szczególne podziękowania dyrekcja MOK w Moryniu składa paniom Teresie Błońskiej i Krystynie Leddin z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnie za wsparcie i pomoc organizacyjną.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza