Kolarze rozpoczęli sezon w Nierzymiu, za dwa tygodnie zawody w Przyjezierzu


Wystartowała kolarska Zachodnia Liga MTB, pierwsze zawody odbyły się w minioną niedzielę (tj. 25 marca) w ośrodku Nierzym k/Gorzowa Wielkopolskiego. Na dystansie mega niewiele do zwycięstwa zabrakło Filipowi Hasse z Gryfina. 

Rywalizacja odbywała się na trzech dystansach - mega - 48 kilometrów, mini - 24 kilometry i pary 11,8 kilometrów. Łącznie na starcie stanęło około 300 kolarzy. Trasa nie była łatwa, wymagała umiejętności technicznych, zawodnicy musieli zmierzyć się z grząskim terenem i wąskimi ścieżkami.

Na pierwszym planie Filip Hasse (fot. Cezary Kujawski)
Na dystansie mega najszybszy był Paweł Piotrowicz z czasem 01:55:54, drugi był Filip Hasse z Gryfina, który był o sekundę gorszy.

Na zdj. Paweł Sławiński z Bike Team Chojna (fot. Cezary Kujawski)
Na dystansie mini startował Paweł Sławiński z Bike Team Chojna (7. miejsce w kategorii M2, czas: 01:28:47), Tomasz Dobrosielski z Rowerowe Gryfino (10. miejsce w kategorii M3, czas: 1:23:47) i Mateusz Woźniakowski, również z Rowerowe Gryfino (11. miejsce w kategorii M3, czas: 1:26:01).

Na dystansie 11,8 kilometrów w parach wystartowali również reprezentanci Bike Team Chojna Igor Kujawski i Agnieszka Kujawska.

Kolejne zawody w ramach cyklu odbędą się w niedzielę 8 kwietnia w Przyjezierzu k/Morynia.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza