Międzynarodowy konkurs w Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Chojnie [foto]


W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Chojnie już po raz trzynasty odbył się konkurs z techniki pod hasłem "Moje ręce mogą więcej". Wzięło w nim udział dziewięć placówek.

Swoimi umiejętnościami zdolnościami manualnymi uczestnicy mogli się wykazać w czterech technikach. W konkurencji kroju i szycia ręcznie szyli kwiatki z filcu. Mistrzynią w tym okazała się uczennica ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pyrzycach Martyna Kusztal. 

W konkurencji kulinarnej uczniowie piekli mufinki ozdabiali je kolorowymi lukrami. Tu najlepszy okazał się uczeń ze szkoły ze Schwedt Pascal Kruger. W obróbce drewna uczniowie wykonywali wieszaki. W tej dyscyplinie najlepszym okazał się Szymon Kowal ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Suliszewie. 

W kategorii obróbki tworzyw sztucznych uczestnicy wykonywali drzewka wiosenne ze styropianu. Mistrzem tu okazał się Karol Kazimierski ze Szkoły Podstawowej nr 67 ze Szczecina. 

Po wykonaniu prace zostały zaprezentowane na wystawie przy wspólnym stole abyśmy mogli je obejrzeć. Wszyscy uczestnicy zarówno Ci wyróżnieni jak i pozostali otrzymali nagrody. Na koniec spotkania wszyscy wspólnie posilili się smaczną grochówką i pysznymi pączkami. 

Uczestnicy byli bardzo zadowoleni z pobytu w chojeńskim Ośrodku. Wielokrotnie podkreślali serdeczną i przyjazną atmosferę panującą w trakcie konkursu i zapewniali, że chętnie przyjadą do nas na kolejną edycję konkursu. Swoje zadowolenie uwiecznili w kronice Ośrodka. Nasi przyjaciele z Prenzlau i Schwedt byli zachwyceni atmosferą panującą w trakcie imprezy. 

Pomysłodawcą i organizatorem tej imprezy była jak co roku Izabela Czajkowska. Współorganizatorami byli: Jadwiga Lipińska, Emilia Bucyk, Beata Doroszko, Barbara Młynarczyk, Michał Ignar, Dorota Szczygieł, Teresa Ochal-Żmijewska, Daniela Iskra, Karolina Dudek Śmiśniewicz, Jolanta Kożuszek-Stasiak.
Prześlij komentarz

Nowsza Starsza