Niedziela bez handlu - bazar w Osinowie Dolnym będzie otwarty


Zarządca przygranicznego targowiska w Osinowie Dolnym (gmina Cedynia) poinformowała swoich najemców, że Ci będą mogli otworzyć swoje biznesy w niedzielę pomimo wprowadzenia przepisów ograniczających handel w ten dzień. 

- W związku z dużą ilością zapytań i niepewności z Waszej strony co do możliwości prowadzenia handlu w niedzielę oraz przepisów wprowadzonych nową ustawa informujemy, iż nasz "Rolno - Spożywczy rynek hurtowy Polenmarkt Hohenwutzen" korzysta z wyłączenia określonego w ustawie w artykuł 6 podpunkt 30 który mówi o tym, że "na terenie rolno - spożywczych rynków hurtowych prowadzonych przez spółki prawa handlowego w których przeważająca działalnośc polega na wynajmie iż zarządzanie nieruchomościami na użytek handlu hurtowego z artykułami rolno - spożywczymi" zakaz ograniczenia w handlu oraz wykonania czynności  związanych z handlem w niedzielę i święta nie obowiązuje - czytamy w piśmie, które otrzymali w piątek 9 marca najemcy stoisk na przygranicznym targowisku.

W najbliższą niedzielę, 11 marca sklepy będą zamknięte, to efekt rządowej ustawy. W artykule Zakaz handlu w niedzielę - sprawdź w jakich dniach nie zrobisz zakupów publikowaliśmy kalendarz z dniami wolnymi od handlu w 2018 roku.

Funkcjonować ma również targowisko gminne w Osinowie Dolnym, oprócz restauracji i stacji paliw handel w niedzielę mogą prowadzić prywatni przedsiębiorcy, którzy sami "staną za ladą".

fot. ilustracyjne/archiwum
Redakcja

1 Komentarze

  1. Dzis kupilam papierosy mentolowe cienkie z klikiem marki Chesterfeld u pani na naroznym stoisku na przeciwko stacji benzynowej przy drodze do toalety. W portfelu bylo 100 zl w banknotach i okolo 20 zl w drobnych. Pani nosi okulary i szary pikowany plaszcz. Ciemne wlosy. Dlugo trwaly moje zakupy bo nie bylo papierosow, ktore chcialam kupic i musialam dzwonic do osoby dla jtorej je kupowalam. Portfel jest szary z plecionej skory. W srodku kieszonka zapinana na zameczek zakonczony czterolistna koniczynka. Bardzo ale to bardzo prosze. Jesli ktos przeczyta ten post by przekazal tej pani by zostawila ten portfel do mojego kolejnego przyjazfu do Osinowa. Portfel jest dla mnie bardzo wazna pamiatka.

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza