Nowoczesne ambulanse dla Mieszkowic i Chojny


Ostatnie dwa z ośmiu nowo zakupionych przez Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie kartek ruszają ratować ludzkie życie w regionie.

 Ambulanse trafią do powiatu gryfińskiego. Ich uroczyste przekazanie z udziałem wicemarszałka województwa Jarosława Rzepy nastąpi we wtorek, 6 marca 2018 roku. Najpierw w Mieszkowicach, później w Chojnie. 

Nowoczesne ambulanse to karetki marki Mercedes-Benz Sprinter 319 CDI. Na wyposażeniu każdej z nich jest wysokiej klasy sprzęt medyczny m.in. defibrylator z możliwością teletransmisji zapisu EKG, urządzenie do automatycznego ucisku klatki piersiowej, kardiomonitor, respirator, pompa infuzyjna, nosze podbierające, deska ortopedyczna, krzesełko transportowe, program lokalizacji pojazdu oraz sprzęt teleinformatyczny do obsługi systemu SWD PRM. Koszt pojedynczego auta to ponad 620 tys. zł.

W sumie nowe, ostatnio zakupione auta służyć będą mieszkańcom ośmiu miejscowości regionu. Oprócz Mieszkowic i Chojny, pojazdy trafiły do Szczecina, Niechorza, Złocieńca, Tuczna, Koszalina i Międzyzdrojów,

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego modernizuje medyczny tabor każdego roku. W ubiegłym oddała do eksploatacji 13 karetek, w tym ambulans bariatryczny służący do przewozu osób z otyłością. 

W sumie w latach 2010-2017 Stacja przeznaczyła na wymianę swojej floty blisko 60 mln zł. Wzbogaciła się o ponad 100 nowoczesnych aut. Obecnie dysponuje prawie 150 wysoko specjalistycznymi pojazdami. Rocznie wykonują one 200 tys. wyjazdów ratujących życie, przejeżdżając nawet 5 mln km.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza