Ogromny dramat zwierząt, ponad 100 zagłodzonych psów mieszkało w okropnych warunkach [foto]Na terenie jednego z gospodarstw w Starym Czarnowie niedaleko Gryfina odkryto pseudo-hodowlę zwierząt, w której znajduje się 120 zagłodzonych psów, 9 koni, 6 krów i koty. Wszystkie zwierzęta mieszkają w okropnych warunkach. 


O tym dramacie w piątek poinformowali wolontariusze z Pogotowia dla Zwierząt. 

Od kilkudziesięciu godzin walczmy z wielkim dramatem ponad setki zwierząt w pseudohodowli - fabryce psów. Potrzebujemy Państwa pilnej pomocy jeszcze, dziś przed wielkanocnymi świętami. W Starym Czarnowie pod Gryfinem z koszmarnego gospodarstwa mamy do odbioru 120 zagłodzonych psów z okropnych warunków, 9 koni i 6 krów oraz koty. Hodowla jest nielegalna. Jesteśmy na miejscu i niestety potwierdziliśmy ten koszmar.

Poranione konie czy krowy padają z choroby lub wycieńczenia. Mięsem padłych zwierząt karmione były psy. Osoby, które pracowały na miejscu, mówią wprost - to sceny niczym z horroru

Jak informuje Pogotowie dla Zwierząt bardzo dużo jest psów dorosłych w typie rasy shar pei, mieszkają na zewnątrz w warunkach zagrażających im życiu. Spora ilość czworonogów jest chora. W piwnicy odkryto również dużą ilość szczeniaków - jamnniki, kundelki, dobermany... brodzą w gnojowicy. 

Na miejscu pracowali również policjanci, straż pożarna i lekarz weterynarii. 

- Póki co zabraliśmy poranione konie, te które przeżyły ten koszmar są w bardzo złym stanie. Część zwierząt jest martwa. Utopiły się w gnojówce, która na terenie posesji sięga miejscami około metra. Zabiera je firma utylizacyjna - informują wolontariusze - Potrzebujemy pilnie środki na leczenie zwierząt, ich transporty i opłacenie hoteli dla nich, chociaż na kilka tygodni. Łącznie pomocy potrzebuje 120 zwierząt. Leczenie psów z tej fabryki to koszt około 15 tysięcy złotych. (co wychodzi ok. ok. 120 zł. na jedno zwierzę). Transporty wyniosą około 12 tysięcy złotych. Resztę kwoty potrzebujemy na hotele dla psów, by tam mogły szukać pilnie nowych domów. Prosimy o wsparcie akcji interwencyjnej – i jej udostępnianie. Jest to nasz największy odbiór zwierząt w tym roku z jednej posesji. Chcemy im wszystkim pomóc nie mamy na to środków.


Poniżej podajemy numery konta do wpłat.

Stowarzyszenie „Pogotowie dla Zwierząt”
Pl. Pocztowy 4/6, 64-980 Trzcianka
Nr konta: 87 1020 3844 0000 1702 0048 1093
IBAN: PL 87 1020 3844 0000 1702 0048 1093
SWIFT: BPKOPLPW
PayPal http://paypal.me/pogotowiedlazwierzat
YetiPay biuro@pogotowiedlazwierzat.pl
Dopisek: “likwidujemy ogromną fabrykę psów"
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza