OSP Moryń z nowym sprzętemSilnik do łodzi marki Tohatsu o mocy 6 KM, dwa suche skafandry ratownicze, 3 liny pływające na bębnach, dwa kaski, deskę lodową i 3 kamizelki asekuracyjne. Wszystko o łącznej wartości 20 tys. zł. Na takie "zakupy" wybrali się strażacy z OSP Moryń.

- W dniu 27.03.2018 roku na placu przed jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej w Moryniu odbyło się przekazanie sprzętu zakupionego przez gminę Moryń dla jednostki OSP. Sprzęt ten, to realizacja wcześniej zgłaszanych potrzeb umożliwiających strażakom wykonywanie działań ratowniczych i zabezpieczających na akwenach wodnych gminy - czytamy w komunikacie OSP Moryń.


Sprzęt został przekazany w ręce prezesa OSP Huberta Krysiaka i Naczelnika Mariusza Grygorcewicza przez burmistrza miasta Józefa Piątka. Obok obecni byli również: skarbnik gminy Marek Kuriat oraz przewodniczący Rady Jerzy Domaradzki.

- W imieniu strażaków za zakup, a tym samym finansowe wsparcie jednostki OSP w Moryniu w tak potrzebny sprzęt ratowniczy podziękował obecny przy przekazaniu Komendant Powiatowy PSP w Gryfinie bryg. Andrzej Prokopski. Podkreślił, że to bardzo ważne aby systematycznie uzupełniać w potrzebny sprzęt wszystkie jednostki OSP, ponieważ jest to gwarancja bezpieczeństwa mieszkańców gmin, a w przypadku gminy Moryń również bardzo dużej ilości turystów korzystających z okolicznych jezior w sezonie letnim.

Sprzęt ten jest bardzo ważną inwestycją. Pomoże druhom z Morynia brać większy udział w działaniach letnich na wodach. 

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza