Osunęła się ściana domu, budynek groził zawaleniem [foto]


Właściciele całorocznego domu letniskowego prawdopodobnie chcieli zrobić piwnice przy budynku, odkopali fundament, a spod niego osunęła się ziemia. Na miejsce wezwano straż pożarną. 

Do zdarzenia doszło na jednej z posesji w miejscowości Gądno w gminie Moryń w poniedziałek 12 marca przed godz. 19. 

- Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastaliśmy odkryte fundamenty które nie miały na czym się opierać i w każdej chwili mogły runąć, tym samym ciągnąc za sobą konstrukcje domu - czytamy w komunikacie OSP Moryń - działania strażaków, polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia a następnie przy użyciu materiałów dostępnych na miejscu akcji, wykonano tymczasową konstrukcje stabilizującą naruszony fragment fundamentu. Cały teren zabezpieczono przed osobami postronnymi oraz oświetlono teren w miejscu prowadzonych działań.

Budynek muszą teraz skontrolować pracownicy Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, oni podejmą decyzję co dalej. Część obiektu została wycofana z użytku. 

W działaniach które trwały ponad dwie godziny wzięły udział dwa zastępy OSP Moryń, OSP Witnica oraz oficer operacyjny z KPPSP Gryfino. fot. OSP Moryń
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza