Petycja mieszkańców przyniesie efekt! Będą nowe przejścia dla pieszych w Chojnie [foto]


Jest szansa na stworzenie większej ilości przejść dla pieszych na drogach krajowych w Chojnie. W czwartek w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Chojnie ponad dwie godziny trwała dyskusja na temat bezpieczeństwa drogowego na terenie miasta.

W spotkaniu wzięli udział lokalni samorządowcy i przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Szczecinie oraz policja. Dyskutowano głównie o przejściach dla pieszych na ulicy Kościuszki i Mieszka I, jakiś czas temu do GDDKiA trafiła petycja mieszkańców o wykonanie przejść dla pieszych, akcję zbierania podpisów prowadził Marcin Pisanko.

Na początku ubiegłego roku pisaliśmy o niebezpiecznych sytuacjach na ulicy Kościuszki, gdzie codziennie kilkadziesiąt osób przechodzi przez trzypasmową jezdnię aby dostać się do przychodni zdrowia.

Widać światełko w tunelu, powstanie przejście dla pieszych w okolicy sklepu Intermarche na ulicy Mieszka I, jego budowa ma być współfinansowana przez powiat i GDDKiA. Przejście powstanie również w okolicach Netto i przychodni zdrowia. Burmistrz Chojny Adam Fedorowicz zobowiązał się do poprawy oświetlenia na ulicy Bałtyckiej.

Sołtys Maciej Lisiecki upomniał się o budowę chodnika w miejscowości Lisie Pole, wniosek w tej sprawie już kilka lat temu trafił do GDDKiA.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza