Zorganizowali paralotniowe warsztaty [foto] [video]


W Żelichowie odbyły się pierwsze i jedyne warsztaty paralotniowe. Głównym organizatorem był Norbert Pająk, który zapewnił wiele atrakcji.

Gości przywitał Robert Górski. Kolejnym punktem programu był krótki wykład przedstawiający sprzęt z którym na co dzień zmagają się śmiałkowi ekstremalnego sportu.

- Chcielibyśmy państwu pokazać nasz piękny teren, nasze piękne startowisko, które mamy dzięki naszemu gospodarzowi - mówi w rozmowie z naszym reporterem Norbert Pająk - z atrakcji myślę, że samo zobaczenie sprzętu z bliska oraz dodatkowo będzie można się przelecieć - dodaje.

Nie zabrakło również wielu wspaniałych gości i przyjaciół, którzy również jak Norbert, kochają ten sport. Między innymi poznać mogliśmy Ryszarda Kota (motolotnie nad Szczecinem) ze Szczecina, który latanie ma we krwi.


Zaproszono również archeologów, którzy badają kręgi (m.in. możesz przeczytać o nich w artykule Niezwykłe znalezisko sprzed tysięcy lat, czy uda się wyjaśnić zagadkę "kręgów"). Jak się udało nam dowiedzieć, jest to znalezisko na skalę Europejską.

Rondel, który znajduje się tutaj, charakteryzuje się najbardziej skomplikowaną strukturą jeśli chodzi o te znane w Polsce. Nie mamy w Polsce obiektu na taką skalę - mówi Agnieszka Matuszewska (katedra archeologii uniwersytet Szczeciński).

Wkrótce na naszym portalu ukaże się więcej informacji dotyczących niezwykłego znaleziska.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza