Po starej świetlicy nie ma już śladu


W 2018 roku w miejsce starej, niszczejącej świetlicy w Dębinie, powstanie nowy obiekt. Pierwsze prace już się rozpoczęły. Do tej pory wykonawca wyburzył starą świetlicę.

Świetlica w Dębinie była w bardzo złym stanie technicznym. Dziury w dachu, wilgoć w całym budynku czy przestarzała instalacja ogrzewania spowodowały, że jedynym rozwiązaniem była rozbiórka istniejącej świetlicy a na jej miejscu wybudowanie nowego obiektu - podkreśla wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.


Budynek w Dębinie będzie drugą - po obiekcie w Kartnie powstałym w 2017 roku - świetlicą wybudowaną od podstaw w gminie Stare Czarnowo. Budynek o powierzchni użytkowej 172 m składać się będzie z sali spotkań, kuchni, kotłowni, pomieszczeń gospodarczych, holu oraz zaplecza socjalnego z toaletami. Przy obiekcie powstanie także taras i chodniki. Obiekt spełni wszystkie wymagania w zakresie rozwiązań uwzględniających potrzeby osób niepełnosprawnych a mieszkańcom zagwarantuje odpowiednie warunki do spotkań, samorealizacji i wspólnego spędzania czasu. Roboty budowlane potrwają do końca sierpnia br. Otwarcie świetlicy planowane jest zaś na przełomie października-listopada, po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie budynku.

Z kolei w ramach tej samej umowy w Kołbaczu świetlica zostanie gruntownie zmodernizowana. Powstanie wyjście ewakuacyjne, wymienione zostaną drzwi wejściowe oraz położona będzie glazura przed wejściem do obiektu. Ponadto świetlica wzbogaci się o taras i chodnik z kostki polbrukowej.

Zakończenie prac przewidziano na połowę maja br. Inwestycje zrealizowane zostaną ze środków własnych Gminy Stare Czarnowo. Koszt obu inwestycji to prawie 835 tys. zł.


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza