Pobiegnij i wesprzyj rajd rowerowy Łobuziaków


Przed nami I Wielkanocny Bieg Zająca. Wydarzenie to, to szansa na spalenie świątecznego jedzenia ale przede wszystkim na wsparcie rajdu rowerowego Łobuziaków z domu dziecka w Trzcińsku-Zdroju.

Wydarzenie to odbędzie się 2 kwietnia br. i wystartuje o godzinie 14:00 przy placówce Opiekuńczo Wychowawczej nr 3, która znajduje się przy ulicy Dworcowej 3.

Trasa oraz dystans biegu:
  • bieg główny dla dorosłych: ok 5,6 km po nawierzchni mieszanej: drodze asfaltowej i kostce brukowej.

    Start: ul. Dworcowa 3, Promenada 1 – 440m, Aleja Róż – 250m, Promenada 2 – 580m, ul. Uzdrowiskowa - 130m, ul. Cmentarna – 460m, Droga Lotha – 1860m, ul. Cmentarna – 350m, ul. Okólna – 150m, ul. Uzdrowiskowa – 140m, Promenada 2 – 580m, Aleja Róż – 250m, Promenada 1 – 440m , ul. Dworcowa 3 meta.
  • bieg dla dzieci: ok 3 km po nawierzchni mieszanej: drodze asfaltowej i kostce brukowej.

    Start: ul Dworcowa 3, Promenada 1 – 440m, Aleja Róż – 250m, Promenada 2 – 580m, ul. Uzdrowiskowa - 130m, ul. Cmentarna – 110m, ul. Okólna – 150m, ul. Uzdrowiskowa – 140m, Promenada 2 – 580m, Aleja Róż – 250m, Promenada 1 – 440m , ul. Dworcowa 3 meta.
Trasa będzie posiadała oznaczenia od startu do mety. 

Aby zgłosić się na ten bieg, należy dokonać rejestracji na stronie sport-time.com.pl. Opłata startowa wynosi 20,00 zł i w całości zostanie przeznaczona na rajd rowerowy Łobuziaków.

Więcej informacji możesz uzyskać klikając tu.

Fani Formy
Stowarzyszenia Sportowe "Fani Formy" zostało powołane aby wspierać i pomagać drużynę Łobuziaków z domu dziecka w Trzcińsku-Zdroju. Dzieci są podopiecznymi Placówki Opiekuńczo–Wychowawczej nr 3, której korzenie sięgają roku 1956. Miejsce to, zapewnia opiekę i ochronę dla 28 dzieci w wieku 8-18 lat, mieszkających w trzech koedukacyjnych grupach rodzinkowych. Rodzinki te naśladują naturalne rodziny, w których wszystkie dzieci na równych prawach współuczestniczą w życiu grupy.

Milusińscy razem z opiekunami przygotowują śniadania i kolacje, uczą się codziennych, życiowych czynności, zdobywają nowe doświadczenia, mają wpływ na wystrój swoich pokoi, charakter zajęć, mają możliwość rozwijania własnych zainteresowań i pasji. Dom jest otwarty dla gości i na współpracę z wieloma osobami i instytucjami. Celem stowarzyszenia Sportowego „Fani Formy” jest upowszechnianie kultury fizycznej, edukacji i sportu na rzecz dzieci z domu dziecka w Trzcińsko-Zdroju.

Swoje działania prowadzimy poprzez 4 sekcje: biegową, rowerową, turystyczną oraz piłkarsko-siłową. Stowarzyszenie nie prowadzi działalności gospodarczej, a wszystkie darowizny, opłaty startowe, dotacje przeznaczamy na cele statutowe, czyli integrację sportową Łobuziaków.

Przez dwa miesiące począwszy od lutego organizujemy akcję "Łobuziaki na rowery", jest to zbiórka podczas której zbieramy sprzęt rowerowy, odzież rowerową oraz akcesoria sportowe. Wszystkie zebrane dary zostaną przekazane dzieciom podczas finału I Wielkanocnego Bieg Zająca, który będzie biegiem charytatywnym i w całości dedykowany jest dzieciom. Bieg odbędzie się 2 kwietnia 2018 roku o godz.14:00 w Trzcińsku-Zdroju. Opłaty startowe w całości przekazane zostaną Łobuziakom na organizację 10 dniowego rajdu rowerowego, który odbędzie się w dniach 8-18 lipca 2018 roku na trasie Bolesławiec-Wrocław.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza