Roman Czejarek tym razem w Moryniu


Roman Czejarek wraz ze swoim programem "Jedyna takie miejsce" ponownie odwiedził nasz region. Tym razem dziennikarz zatrzymał się w Moryniu.

Pan redaktor był zaintrygowany gazetą "Dobre Nowiny", w którym widniało moje zdjęcia i artykuł dotyczący mojej pasji - mówi nam proboszcz tamtejszej parafii ks. Marian Augustyn. - Oprócz motocrossu naszym tematem był również chór, który działa w naszej parafii - dodaje ks. Marian Augustyn, który stwierdził z uśmiechem (na antenie), że jest to jego osobista perełka.

Jednak nie tylko proboszcz był głównym gościem dziennikarza. Usłyszeć mogliśmy również Martę Cacek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu, burmistrza miasta Józefa Piątka czy też Katarzynę Kupczyk, dr Tomasza Zalewskiego oraz wiele innych osób.

Jeżeli szukam miejsca, jedynego takiego miejsca to zawsze szukam czegoś wyjątkowego i w przypadku tej rozmowy z gospodarzem miasta, która zwykle jest na końcu, to zwykle wszyscy narzekają: no bo wiem Pan wszyscy uciekają i jadą do dużych miast. W Moryniu ludzi przybywa nie maleje. Jak pan to robi? - mówił Roman Czejarek w rozmowie z burmistrzem miasta.

Martwiliśmy się, że jednak tych osób ubywa. Nie mniej jednak atrakcyjność tego miejsca, sprawia, że młodzi ludzie się tu budują [...] tu jest spokój, tu jest pogoda i tu ludzie mogą odpoczywać od swojej ciężkiej pracy. - odpowiada Józef Piątek.

Podczas audycji nie mogło zabraknąć również działu sportowego i kilku zdań od Piotra Janickiego o UKS Morzycko Moryń. Jednak jak sam dziennikarz wypowiada się o klubie sportowym? Mówi prosto: Wielki mały klub, tak o nim mówią. Czyli wielki klub w małym mieście

Całą audycję mogą państwo przesłuchać na stronie internetowej klikając tu.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza