Świetlica w Żelewie w remoncie [foto]


W świetlicy w Żelewie zakończyła się konserwacja drewnianej podłogi. Prace prowadzone były na powierzchni ponad 100m 2 . Renowacja objęła także uzupełnienie ubytków.


Dotychczasowa, dość mocno wyeksploatowana podłoga, została w całości zdemontowana. Zutylizowano już leżącą pod nią papę. Uzupełniono brakujące elementy. Wymienione zostały także istniejące zniszczone legary.

Świetlica stała się ważnym elementem lokalnego życia, stąd mocna eksploatacja podłogi. Niebawem będzie estetyczniej - zaznacza zastępca wójta gminy Stare Czarnowo Marcin Krawczyk.


W ramach prowadzonych prac udało się zaizolować podłogę i wykonać wentylacje. Kompleksowo wyczyszczono pióra i wpusty. Po położeniu drewnianej powierzchni została ona wycyklinowana, zaimpregnowana, wypolerowana oraz polakierowana.

Nasze świetlica to społeczne centrum integracji, gdzie zacieśniamy rodzinne i towarzyskie więzy. Służy starszym i młodszemu pokoleniu. Cieszymy się, że będą w niej panować dobre warunki do prowadzenia różnorakiej działalności
- podkreśla sołtys Żelewa Halina Hoduń.

Modernizacja podłogi to koszt 22 tys. zł. Wykonawcą robót była firma Usługi Remontowe Instalacyjne J. Chmielewski.


To nie koniec działań remontowych w świetlicy. W obiekcie przemalowane zostaną ściany. Prace te wykonają pracownicy gospodarczy Urzędu Gminy. Z kolei ze środków funduszu sołeckiego zostaną zakupione kafelki oraz zlew do kuchni, a także wykonane i zamontowane zostaną nowe meble.

 
 

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza