Tomasz Hinc nowym wojewodą zachodniopomorskim


W poniedziałek (5 marca) w Szczecinie Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji, wręczył Tomaszowi Hincowi nominację na stanowisko wojewody zachodniopomorskiego. 

Do tej pory funkcję tę pełnił Krzysztof Kozłowski, który obecnie w MSWiA jest sekretarzem stanu. W osobie nowego wojewody, w osobie Tomasza Hinca, Urząd Wojewódzki i samorządowcy będą mieli partnera do tego, żeby ziemia zachodniopomorska rozwijała się w dobrym kierunku – powiedział minister Joachim Brudziński.

Nowemu wojewodzie pogratulował też wiceminister Paweł Szefernaker, który w resorcie odpowiada między innymi za sprawy związanez administracją.

Tomasz Hinc jest absolwentem Uniwersytetu Szczecińskiego. Od maja 2016 roku był wiceprezesem zarządu Grupy Azoty S.A., gdzie odpowiadał za zakupy i logistykę. Wcześniej przez wiele lat zawodowo związany był z Totalizatorem Sportowym. Pełnił funkcję między innymi dyrektora oddziałów Totalizatora Sportowego w Szczecinie, Zielonej Górze i Koszalinie. W 2006 r. został radnym Rady Miasta Szczecin. Pełnił tę funkcje przez trzy kolejne kadencje. W 2014 r. został wybrany na stanowisko wiceprzewodniczącego Rady Miasta Szczecin. Od 2003 r. jest członkiem Rady Społecznej Regionalnego Szpitala Onkologicznego w Szczecinie - Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii.

W 2014 roku był finalistą VI edycji Polish National Sales Awards, a w 2015 roku został wyróżniony w finale VII edycji Polish National Sales Awards. W latach 2007-2014 był członkiem Komisji Bezpieczeństwa i Porządku przy Prezydencie Szczecina, a w latach 2013-2015 był członkiem Szczecińskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

mswia.gov.pl

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza