TYLKO U NAS: Kto będzie kandydował na burmistrza Chojny?


Wybory Samorządowe 2018 mają odbyć się pomiędzy 17 października a 9 listopada. Państwowa Komisja Wyborcza nie podała jeszcze dokładnej daty. Choć kampania jeszcze nie ruszyła, potencjalni kandydaci rozpoczęli budowę zaplecza i tworzenie list. 

Giełda nazwisk ruszyła już jakiś czas temu, do tej pory nikt oficjalnie nie potwierdził zamiaru startu w wyborach samorządowych. Z pytaniem o zamiar startu w wyborach samorządowych zwróciliśmy się zatem do osób, których nazwiska w kuluarach padały najczęściej.

Zamiar startu na stanowiska burmistrza Chojny potwierdził nam Piotr Mróz - aktualny przewodniczący Rady Miejskiej w Chojnie, który tworzy własny komitet wyborczy, kilka lat temu związany był ze Wspólnotą Samorządową burmistrza Fedorowicza.

- Chojna jako gmina jest sztucznie podzielona przez dotychczasowe ośrodki władzy, ja proponuje zarządzanie gminą ponad podziałami, w ścisłej współpracy z mieszkańcami, po gospodarsku, w kaloszach, nie zza biurka - powiedział w rozmowie z naszym dziennikarzem P. Mróz.

Swój start potwierdziła nam Barbara Rawecka, sekretarz powiatu gryfińskiego - jestem przekonana, że mój program dla Chojny jest jednym z najlepszych programów i w końcu nie będziemy się wstydzić, że mieszkamy w gminie, która przeżywała kryzysy ze względu na złe zarządzenie. 

O czwartą kadencję powalczy obecny burmistrz Adam Fedorowicz - skoro udało mi się umiejętnie zarządzać w kryzysie, to tym bardziej zaplanowałem wiele zadań już po wyjściu na prostą i zakończeniu programu naprawczego. Kiedy jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej, sytuacja finansów gminy jest dobra, mam jeszcze wiele planów dotyczących gminy Chojna, które chciałbym zrealizować, szczególnie zadań na które mieszkańcy czekają.

Do wyborów liczba kandydatów na stanowisko burmistrza może się zwiększyć, nieoficjalnie mówi się, o tym, że swojego kandydata może wystawić np. chojeńskie koło Prawa i Sprawiedliwości.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza