UKS-T Victoria ma swoich następców


Najmłodsi zawodnicy Klubu UKS-T Victoria uczestniczyli w rozgrywkach amatorskiej ligi tenisa stołowego. Głównym organizatorem rozgrywek był Uczniowski Klub Sportowy UKS Technik Smolnica.

Rozgrywki rozpoczęły się w październiku ubiegłego roku natomiast koniec ligowych potyczek zakończył się w lutym. W lidze wystartowało siedem zespołów z Gminy Dębno, Cedyni oraz Chojny. Drużyna Victorii była najmłodszą drużyną startującą w ligowych zmaganiach. Skład naszej drużyny: Krzysztof Zawalski, Kajtek Kalarus, Michał Gawlas, Janek Gałuszka, Oska Zawadzki.

Udział w amatorskiej lidze był bardzo pożyteczny ze względów szkoleniowych oraz umożliwił młodym adeptom tenisa stołowego rozegrać wiele emocjonujących pojedynków z bardziej doświadczonymi zawodnikami.

Pomimo zajęcia ostatniego miejsca w ligowej tabeli postawa młodych zawodników i zdobyte doświadczenie na pewno zaowocuje w przyszłości i pozwoli godnie zastąpić swoich starszych kolegów występujących z powodzeniem w IV lidze tenisa stołowego.


Miło nam również poinformować, że uczniowie Szkoły Podstawowej nr.1, którzy na co dzień trenują w Klubie Victoria (Janek Gałuszka, Piotr Junosz) wywalczyli ponownie awans do finału Drużynowych Mistrzostw Województwa w tenisie stołowym.

Obecnie najmłodsi zawodnicy Victorii przygotowują się do mistrzostw województwa w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz do turnieju finałowego Drużynowych Mistrzostw Województwa w kat. Szkół Podstawowych. Już w najbliższą niedzielę grupa młodzików wyjeżdża na Indywidualne Mistrzostwa Województwa do Koszalina, 18 marca rywalizować będą w Sianowie w Drużynowych Mistrzostwach Województwa. Grupa żaków (III, IV klasa ) 25 marca wyjeżdża na IIIWTK do Sianowa. 

Jak już wcześniej informowaliśmy pierwszy zespół Victorii w najbliższą sobotę rozegra kolejne mecze o mistrzostwo IV ligi. Pierwszy mecz o godz.10 z liderem rozgrywek LUKS Fala Trzebiatów, godz.14.30 mecz z KTS Kołobrzeg.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza