DoDoHa w Moryniu- Spotkanie Autorskie


W miniony czwartek, 5 kwietnia . w sali kameralnej Miejskiego Ośrodka Kulturyw Moryniu odbyło się spotkanie autorskie z Dorotą Dobak-Hadrzyńską, czyli słynną DoDoHą.

Poetka zaprezentowała wiersze z tomików „Moje rozmowy rymami” oraz „Moje rozmowy rymami z rodzicami”. Przeczytała również kilka limeryków - z tomiku „Limeryki zachodniopomorskie” - pięciowierszowych miniatur, które dowcipnie komentują różne obyczajowe sytuacje oraz wydarzenia, przede wszystkim z powiatu gryfińskiego.

 Piękno moryńskiej ziemi oraz regionu nadodrzańskiego, w tym rozlewiska Słubii ukazała w pokazie slajdów, wraz ze znakomitym utworem muzycznym w tle, skomponowanym przez Pawła Dunowskiego – znanego, rodzimego muzyka z zespołu „Trzy krzesła”.Wieczór poetycki odbył się w ramach spotkań moryńskiego Klubu Seniora.

Dorota Dobak-Hadrzyńska
- mieszkanka Chojny; pracuje jako nauczycielka informatykiw szkole podstawowej. Tworzy zarówno wiersze dla dzieci, jak i lirykę dla dorosłych. Pisze także teksty piosenek i sztuki dla dzieci. 

Została zaliczona do grona Szczecińskiego Parnasu Pisarzy Ziemi Szczecińskiej, zaproponowanego przez Książnicę Pomorską oraz szczeciński oddział Stowarzyszenia Nauczycieli Polonistów. W dorobku DoDoHy jest dziesięć tomików autorskich, antologie i kilka almanachów. Współredaguje także „Rocznik Chojeński”, przedstawiając w nim twórców kultury i sztuki tego rejonu.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza