Zrobią drogę do Doliny Miłości z dofinansowaniem od ministerstwa


Minister podpisał promesę na dofinansowanie zadania pn. „Odbudowa drogi gminnej z Zatoni Dolnej do Krajnika Dolnego na koronie wału przeciwpowodziowego nad Odrą”. 

920 tys. zł – taka kwota decyzją ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego trafi do gminy Chojna na odbudowę drogi prowadzącej do parku krajobrazowego w Zatoni Dolnej.

Środki trafią do gminy po dostarczeniu przez nią wymaganych dokumentów i podpisaniu umowy dotacyjnej. Całość inwestycji to 1 mln 150 tys. zł – gmina będzie miała przy tej inwestycji 20% wkładu własnego. Zadanie musi zostać wykonane do końca 2018 roku.

Odbudowa istniejącej nawierzchni drogi, wykonanej z geokraty i wypełnionej kruszywem, będzie polegała na uzupełnieniu warstw konstrukcyjnych i utrwaleniu nawierzchni. Droga, położona na koronie wału przeciwpowodziowego nad Odrą pomiędzy Krajnikiem Dolnym i Zatonią Dolną, ma długość 4,3 km. 

Ta trasa stanowi drogę użytkową dla mieszkańców gminy (dojazd do gospodarstw 32 rodzin) i turystów odwiedzających Park Krajobrazowy "Dolina Miłości".

foto/archiwum /dolinamilosci.pl

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza