Reklama [góra]


Maturzyści zakończyli rok szkolny, teraz przygotowują się do matur [foto]Rok szkolny zakończony, teraz z niecierpliwością oczekują egzaminów maturalnych. Mowa tu o uczniach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie.

Na sali gimnastycznej w szkole, 27 kwietnia (tj. piątek) odbył się uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego przez maturzystów. Wśród zaproszonych gości był między innymi proboszcz parafii pw. Świętej Trójcy ks. Jan Zalewski czy też rodzice uczniów. Dużą niespodzianką okazało się przybycie ks. Wojciecha Koladyńskiego. 

Maraton maturalny coraz bliżej

Według danych CKE do tegorocznych egzaminów, w całej Polsce, przystąpi ok 272 600 absolwentów liceum ogólnokształcącego i technikum. Ze szkoły ponadgimnazjalnej w Chojnie, do matury przystąpi 78 uczniów.

Maraton maturalny rusza tuż po majówce. Potrwa on od 4 do 25 maja. Część pisemna odbywać się będzie do 23 maja natomiast część ustna: od 5 do 25 maja, z zastrzeżeniem że część ustna egzaminu z języka polskiego i języków mniejszości narodowych w nowej formule będzie przeprowadzana od 9 do 22 maja.

Każdego dnia będą przeprowadzane dwie sesje egzaminacyjne: pierwsza o godz. 9:00, druga - o 14:00.Uczniowie poznają wyniki dopiero trzeciego lipca.Zobacz zdjęcia dostępne na naszym facebooku

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.