Wspólne polsko - niemieckie warsztaty fotograficzneW środę 11 kwietnia w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Chojnie, w ramach współpracy polsko-niemieckiej z zaprzyjaźnioną szkołą z Prenzlau, odbyły się warsztaty fotograficzne pod hasłem „Zabytki Chojny na pierwszym planie”. 


Celem zajęć było pokazanie, omówienie i fotografowanie zabytków Chojny (Ratusz, Kościół Mariacki, Brama Świecka i Brama Barnkowska).

Dziewczęta z koła fotograficznego „Obiektyw” przygotowały dla gości wystawę zdjęć o różnorodnej tematyce i zaprezentowały działalność koła. Następnie wszyscy uczestnicy wyruszyli w plener, gdzie samodzielnie fotografowali wybrane zabytki.

Na gościach duże wrażenie zrobił Kościół Mariacki, do którego mogli wejść i zobaczyć jego piękne wnętrze. Mimo bariery językowej młodzi pasjonaci współpracowali ze sobą, dzielili się swoimi umiejętnościami i wiedzą z zakresu fotografii.

Po powrocie, goście z Niemiec otrzymali prezent przygotowany przez wychowanki z koła „Obiektyw”, album ze zdjęciami chojeńskich zabytków oraz pamiątkowe zdjęcie grupowe. Zajęcia zakończyły się wspólnym posiłkiem przygotowanym przez uczniów szkoły zawodowej.

Organizatorzy warsztatów: opiekunowie koła fotograficznego „Obiektyw”.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza