Reklama [góra]Przerwana sesja w Chojnie, radni żądają udostępnienia protokołu z kontroli inwestycji w Krajniku Górnym [video]


Kolejny raz w porządku obrad sesji w Chojnie znalazł się projekt uchwały dotyczący likwidacji Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, tym razem nie doszło nawet do głosowania nad projektem, sesja została przerwana. 

Radny Paweł Bucyk zawnioskował o przekazanie protokołu z kontroli inwestycji Polsko - Niemieckiego Centrum Kształcenia i Spotkań w Krajniku Górnym, to budynek w którym znajduje się również mieszkanie komunalne burmistrza. Radny powiedział, że tego dokumentu nie otrzymał, zapytał dlaczego. Burmistrz Adam Fedorowicz spokojnie odpowiedział, że protokół będzie dostępny dla wszystkich po podpisaniu. Kontrolę przeprowadzali urzędnicy z Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, inwestycja została dofinansowana ze środków Unii Europejskiej.


Radny Henryk Kłapouch złożył wniosek o przerwę w sesji, aby burmistrz mógł podpisać protokół i przekazać go radnym. Głosami ośmiu radnych zdecydowano, że sesja będzie kontynuowana w czwartek 10 maja o godzinie 11. 

Całą dyskusję pomiędzy radnym Pawłem Bucykiem a burmistrzem Adamem Fedorowiczem można zobaczyć na filmie od 1:18:00. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.