Weekend z motocrossem w Chojnie


W weekend 14 i 15 kwietnia na torze motocrossowym w Chojnie odbędzie się 1 runda Mistrzostw Polski MX Quad oraz Mistrzostwa Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie. 

W sobotę 14 kwietnia odbędą się wyścigi klas: MX 65, MX 85, MX Kobiet,  MX Junior i MX Masters. Bardzo widowiskowe są wyścigi najmłodszych zawodników w wieku 8 do 12 lat startujących na motocyklach 65 ccm. Osiągają oni średnią prędkość jednego okrążenia 43 km/godz., dla porównania najszybsza klasa MX Open osiąga 54 km/godz. Coraz popularniejsza staje się klasa MX Kobiet w ubiegłym roku na starcie w Chojnie stanęło 15 zawodniczek. W klasie MX 85 mamy trzech obiecujących zawodników, którzy dostarczą na pewno wielu emocji. Będzie można też podziwiać najstarszych zawodników weteranów motocrossu w klasie MX Masters.
Natomiast w niedzielę bardzo ciekawy wyścig Mistrzostw Polski Quadów,  mamy tu swojego faworyta zawodnik KM Chojna Kamil Wolicki ma realne szanse na zdobycie dobrego miejsca na podium, warto przyjść i dopingować naszych zawodników. Natomiast w klasie MX 2 wystartuje Lubomir Sobol, zdobywca Pucharu Polski 2017 i zwycięzca największej ilości wyścigów w swojej klasie.

W sobotę i niedzielę treningi zaczynają się o godz. 9.00 a wyścigi od 12.10. Uroczyste otwarcie zawodów w niedzielę o godz. 11.20

Organizatorzy liczą na powtórzenie sukcesu z ubiegłego roku, przyjechało wtedy do Chojny 262 zawodników i była to najwyższa frekwencja na zawodach motocrossowych w Polsce.

Współorganizatorami są Powiat Gryfiński, Gmina Chojna, PZM oraz między innymi firmy:
POMOT, PROGRES, Kontener Serwis, Foto Studio Andrzej Stelmach, ELKAB, MONOS, Moto46.Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza