Po sześciu sezonach Piotr Janicki opuszcza ławkę trenerską Morzycka Moryń


Piotr Janicki nie jest już trenerem Morzycka Moryń, z IV ligowcem miał pożegnać się 30 kwietnia, przed spotkaniem z Bałtykiem Koszalin, taką informację podał klub w oficjalnym komunikacie. 

Janicki na ławce trenerskiej Morzycka spędził sześć sezonów, to on był jedną z osób, która wprowadziła zespół do IV ligi (jesienią drużynę trenował duet Ropiejko - Kwaśniewski, a wiosną Janicki), seria awansów zaczynała się od A-klasy przez Okręgówkę i V ligę. Pod jego wodzą drużyna rozegrała 152 mecze z czego 93 skończyły się zwycięsko, 29 to remisy. 

- Trener uzasadnienie swojego odejścia pozostawia dla siebie, tłumacząc, że zawsze będzie dla niego najważniejsze dobro całego klubu, stąd nie ma potrzeby komentowania tej decyzji - czytamy na stronie klubu - Piotr Janicki zostaje z klubem i będzie kontynuował bardzo dobrze rozpoczętą już pracę w Akademii Piłkarskiej Morzycka Moryń.

Morzycko Moryń

Uczniowski Klub Sportowy Morzycko Moryń został założony w 1957 roku. Rozgrywał swoje mecze w strukturach Szczecińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej - początkowo w "C" - klasie, a następnie w "B" - klasie. Warto dodać, że wtedy mecze rozgrywane były jeszcze na starym boisku w parku (obecnie korty tenisowe, a wcześniej boisko szkolne).

fot. UKS Morzycko Moryń
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza