Powiatowe Obchody Dnia Strażaka 2018 [foto]


Powiatowe Obchody Dnia Strażaka odbyły się w Kołbaczu w piątek 18 maja .Uroczystości rozpoczęto Mszą Świętą w intencji strażaków w Kościele Pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa .

Po mszy pododdziały przemaszerowały na miejsce głównych uroczystości, gdzie rozpoczął się uroczysty apel.

 W uroczystości wzięli udział m. in. Zastępca Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego w Szczecinie st. bryg. Jacek Rudziński, Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Szczecinie dh Paweł Trzaskoś, komendanci powiatowi PSP z powiatów sąsiednich, powiatowe i gminne władze samorządowe ze Starostą Powiatu Gryfińskiego Wojciechem Konarskim oraz Burmistrzem Miasta i Gminy Gryfino Mieczysławem Sawarynem na czele, dyrektorzy, prezesi lokalnych przedsiębiorstw i instytucji, przedstawiciele służb mundurowych, duchowni, niemieccy przedstawiciele straży z Niemiec.

Podczas uroczystego apelu wręczone zostały odznaczenia i awanse dla strażaków.Komendant Powiatowy PSP w Gryfinie za wzorowe wykonywanie zadań służbowych oraz szczególne zaangażowanie i osiągnięcia wyróżnili strażaków nagrodą pieniężną.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza