Radni mocno obniżyli pensję burmistrzowi Chojny [video]

Dosyć niespodziewanie na sesji Rady Miejskiej w Chojnie pojawił się projekt uchwały obniżającej pensję burmistrza Chojny Adama Fedorowicza.


Na zdj. Z prawej burmistrz Adam Fedorowicz, z lewej jego zastępca Wojciech Długoborski (fot. Mateusz Szelążek/archiwum).
W czwartek 10 maja kontynuowana była sesja Rady Miejskiej w Chojnie, która została przerwana w pod koniec kwietnia. Przed majówką obrady zatrzymały się na punkcie dotyczącym przyszłości Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Chojnie, to była kolejna próba podjęcia uchwały dotyczącej likwidacji ZGM-u.

Radca prawny urzędu stwierdził, że uchwała jest niezgodna z prawem, ponieważ obniżenie pensji powinno obowiązywać (w tym konkretnym przypadku, wynika to z wysługi lat pracy) po trzech miesiącach, z kolei w projekcie uchwały radni chcieli obniżyć pensję burmistrzowi już od 1 czerwca.Zastępca burmistrza Wojciech Długoborski zarzucił radnym, że Ci próbują podjąć uchwałę obniżającą wynagrodzenie burmistrza bez odpowiedniego uzasadnienia. Ostatecznie projekt został przegłosowany bez zmian.

Do tej pory burmistrz Adam Fedorowicz zarabiał około 10 tysięcy złotych miesięcznie, od czerwca jego wynagrodzenie będzie wynosiło 6 tysięcy złotych.

Fragment projektu uchwały (fot. Mateusz Szelążek)

Sesja nie została zakończona, po raz kolejny przerwano obrady, mają zostać wznowione za dwa tygodnie.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza