„Szczecińscy Sybiracy” – nowy film zrealizowany przez chojna24.pl [foto] [video]


„Szczecińscy Sybiracy” – taki tytuł nosi najnowsza produkcja naszego wydawnictwa, zrealizowana dla Miasta Szczecin i Związku Sybiraków z oddziałem w Szczecinie. 

W trwającym blisko 30 minut filmie przedstawione są historie sybiraków ze Szczecina. O swoich przeżyciach opowiadają Maria Rychel, Michał Buniak, Elżbieta Urlich, Stanisława Drążewska-Michaliszyn i Zdzisław Frej.

Spotkanie, na którym zaprezentowano bohaterów filmu i wręczono odznaczenia, zorganizowano w Gimnazjum im. Sybiraków w Szczecinie. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego oraz Urzędu Miasta Szczecin. Odczytany również został list od prezydenta Piotra Krzystka.„Szczecińscy Sybiracy” to film opowiadający historię pięciu zesłańców, obecnie mieszkańców Szczecina, którzy w dzieciństwie wraz ze swoimi rodzinami zostali zesłani w głąb Rosji. Film został dofinansowany ze środków Miasta Szczecin.

Za scenariusz i montaż filmu odpowiedzialny był Przemysław Kaweński, producentem jest Paweł Sławiński, a w realizacji produkcji pomagali między innymi Tomasz Gontarz i Jerzy Kołaczyk.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza