Dożynki Sołeckie w Stołecznej i Piasecznie


W sobotę 25 sierpnia dożynki w Gminie Trzcińsko-Zdrój tradycyjnie rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w Stołecznej o godz. 15.00. 


O oprawę muzyczną obrzędu zadbał trzciński organista Mirosław Basaraba. Stowarzyszenie KGW pod przewodnictwem Heleny Dura przygotowało zupę gulaszową i szereg innych dań. Rada Sołecka, zgodnie z obyczajem, dzieliła się chlebem, w czym pomagali burmistrz Emilian Osetek (jako władza gminna) i sołtys Zbigniew Noga (jako władza sołecka).

W Piasecznie zabawa rozkręciła się na dobre. Sponsorzy zadbali o wiele atrakcji dla dzieci, ale także dorośli bawili się doskonale. Nad organizacją tych zabaw czuwał sołtys Robert Julke. Wystąpiła również Kapela Borowiny z Trzcińska-Zdroju. Imprezy zakończyły się zabawą do późnych godzin nocnych.

Ponieważ zbliżają się wybory samorządowe, zorganizowano specjalny namiot, w którym pojawili się kandydaci i członkowie komitetów wyborczych. Oprócz tego każdy mieszkaniec naszego powiatu, organizacja, instytucja czy stowarzyszenie mógł skorzystać z możliwości złożenia życzeń dla Naszej Niepodległej od 100 lat Ojczyzny.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza