Reklama [góra]Olej prezentuje nowy klip. Klaudia: „Był on nagrywany około pół roku i długo dojrzewał do ostatecznej wersji” [video]


W połowie sierpnia, na oficjalnych profilach społecznościowych, Olej zaprezentował swój nowy klip do piosenki Twoje oczy. Autorem zdjęć jest Klaudia Jaskólska, która na co dzień prowadzi studio fotograficzne.Gdzie był nagrywany teledysk?

Klaudia Jaskulska: Klip był nagrywany na ziemi chojeńskiej i jej okolicach. Jego realizacja przebiegła w trzech etapach: jesienią, wiosną i latem. Kadry w porze jesiennej powstały w lesie nad Jeziorem Barnkowskim, ujęcia wiosenne na wzgórzach w Zatoni Dolnej, a latem nad jeziorem Morzycko w Moryniu, a także w Chojnie w okolicy „Górki Ogrodnika”. Najbardziej zależało mi na tym, by klip był naturalny, dlatego wiele ujęć jest spontanicznych – widać to z pewnością w ruchu kamery, który nie zawsze jest płynny. Naturalność jest dla mnie najważniejsza. Bliskość bycia z naturą, wśród drzew, wody, słońca, dopełnia ją. 

Skąd pomysł na Paulinkę? Czy nie myślałaś o nastolatce?

K.J.: Paulinka to moja ukochana modelka – tak naprawdę to dzięki niej zaczęłam fotografować dzieci. To właśnie ona obudziła we mnie pragnienie do fotografowania dzieci. Jest bardzo inspirującą dziewczynką, utalentowaną artystką, podczas filmowania miałyśmy niezły ubaw! Ale i też chwile bardzo wzruszające, przepełnione wrażliwością. Wybrałam Paulinkę, ponieważ inspiruje mnie jej zachwyt nad życiem, nieustanny uśmiech, kreatywność. Bardzo dobrze nam się pracuje. Na koniec chcę dodać jedną bardzo ważną rzecz: nic by się nie odbyło dzięki uprzejmości mamy Paulinki, Magdaleny, która nam niesamowicie pomogła i z pełnym zaangażowaniem była z nami! 

Jak narodził się pomysł na klip? Jest inny niż większość teledysków umieszczonych w sieci, na których widzimy np. miłosne historie. U ciebie tego brak, jednak teledysk ma w sobie to coś” i pozwala nam na dłużej zostać.

K.J.: Zastanawiałam się, jak ukazać mistyczny obraz budowania relacji z Maryją. Oczywiście to jest moja interpretacja artystyczna. Kiedy Pan Sławomir Błęcki – wokalista zespołu OLEJ – uświadomił mi, że te „błękitne oczy” to oczy Maryi, zaczęłam szukać własnego języka wizualnego, za pomocą którego mogłabym ukazać tę myśl. Dlatego też teledysk jest przepełniony obrazami nieba, drzew i wody. Jest dziecięcym, niewinnym poszukiwaniem Najświętszej Panienki, radosnym „tańcem” wdzięczności. Utwór Twoje Oczy był od zawsze moim ulubionym utworem zespołu OLEJ, jednak od kiedy dowiedziałam się o kim jest, o czym opowiada, stał się dla mnie jeszcze piękniejszy i wzruszający. 

Jak długo go nagrywaliście?

K.J.: Klip był nagrywany około pół roku i długo dojrzewał do ostatecznej wersji.Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.