Piękne melodie zabrzmią w KołbaczuLetni Festiwal Wędrowny „Na gotyckim szlaku” zawita do Kołbacza. Koncert odbędzie się już w najbliższą sobotę, 18 sierpnia.


Organizatorem dziewiątej edycji muzycznego święta jest Fundacja Akademia Muzyki Dawnej, a partnerem wydarzenia Gmina Stare Czarnowo.

Motywem przewodnim tegorocznego festiwalu będzie muzyka Antonia Vivaldiego. To wszystko z okazji 340. rocznicy urodzin kompozytora. Koncert inauguracyjny pn. „Sinfonie e Concerti” zabrzmi w zabytkowym kościele pocysterskim w Kołbaczu. Początek o godzinie 19:00., wystąpi zespół „Consortium Sedinum”.

 Zabytkowy kościół pocysterski w Kołbaczu jest tym miejscem na gotyckim szlaku muzycznym, gdzie dźwięki brzmią niepowtarzalnie. Cieszymy się, że kolejny tak wyjątkowy koncert gościć będziemy na terenie naszej gminy – mówi wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

Ponadto na melomanów czekają dodatkowe atrakcje. Będzie można bowiem zwiedzić z przewodnikiem zespół zabytków poklasztornych, uznanych rozporządzeniem Prezydenta RP za Pomnik Historii.

Na kulturalne wydarzenie, które odbędzie się w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, wstęp jest bezpłatny.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza