Rusza Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą [video]


Zaraz będzie głośno! Wszyscy z niecierpliwością wyczekują godziny 15:00, kiedy z Dużej Sceny usłyszą konduktorski gwizdek, sygnalizujący rozpoczęcie kolejnej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata. 

W Kostrzynie nad Odrą muzyka zatrzęsie ziemiąNa ten dzień tysiące ludzi czekało przez cały rok. Trudno wyobrazić sobie piękniejszą formę podziękowania za zaangażowanie wolontariuszy w zimowy Finał WOŚP niż festiwal, na którym prym wiodą idee miłości, przyjaźni i muzyki. 

By umożliwić festiwalowiczom zawieszenie na Dużej Scenie swoich kolorowych flag, taśmy blokujące dostęp do terenu przed sceną zostaną tymczasowo zniesione o godzinie 14.30. Na chwilę przed oficjalnym rozpoczęciem festiwalu zostaną one ponownie zawieszone, by móc ostatecznie przygotować teren na przybycie uczestników. Okazja, by zobaczyć, jak festiwalowa scena symbolicznie staje się centrum Polski, zdarza się tylko raz w roku, dlatego warto tam być.

Pierwszym zespołem, który usłyszymy na Dużej Scenie, będzie pochodzący z Bośni i Hercegowiny Dubioza Kolektiv – bałkańska kapela, której twórczość zainspirowana jest folklorem i doprawiona sporą dawką punka, reggae i hip-hopu. Następnie usłyszymy kolejno: Inspector Cluzo, Alestorm, Hunter, Gojira, Wojtek Mazolewski & Zespół Pieśni i Tańca Śląsk, Tabu. Pierwszy dzień Festiwalu zakończy amerykański zespół Goo Goo Dolls. Po raz pierwszy polska publiczność będzie miała okazję posłuchać na żywo „Iris” – urokliwej ballady, którą kapela podbiła serca słuchaczy na całym świecie.

Głośno będzie również na Małej Scenie, na której koncerty startują już o 15.20. Usłyszymy między innymi: Bethel, Death by Chocolate, Big Cyc i Extrema.

– Położona na festiwalowym wzgórzu Akademia Sztuk Przepięknych już od wczoraj tętni życiem. My jesteśmy po to, aby Wam doradzać. Wy sami musicie mądrze wybierać polityków, którzy Was reprezentują – mówiła ze sceny Dorota Wellman, która była dziś pierwszym gościem ASP. Zaraz potem na scenie pojawił się Chris Niedenthal – jeden z najbardziej cenionych fotoreporterów i autor słynnego zdjęcia wojskowego pojazdu SKOT stojącego pod kinem Moskwa z afiszem „Czasu Apokalipsy”.

Choć uczestnicy Festiwalu już od kilku dni mogą cieszyć się licznymi atrakcjami przygotowanymi przez naszych partnerów i sponsorów, te najbardziej wyczekiwane ruszają już czwartek. O godzinie 11:00 startuje Strefa PLAY, a godzinę później po raz pierwszy w tym roku zakręci się Wielkie Koło Allegro – wstęp na nie to niepowtarzalna okazja, by z góry zobaczyć panoramę 24. edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata.


Na miejscu są nasi reporterzy. Wkrótce ukażą się fotorelacja oraz materiał filmowy.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza