Szkoła Podstawowa w Widuchowej gotowa do przyjęcia uczniów [foto]


Powoli kończą się wyjątkowo upalne wakacje, toteż w szkołach i przedszkolu trwają ostatnie przygotowania do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. 


W pierwszy dzień szkoły, przypadający w poniedziałek 3 września, na uczniów Szkoły Podstawowej w Widuchowej czeka kilka miłych niespodzianek. Podczas wakacji trwały intensywne prace remontowe. 

Przeznaczone w budżecie gminy środki przekazane szkole zostały wydane na remonty i inwestycje: pomalowano ściany w klasach i na szkolnych korytarzach, a na zewnątrz budynku wyremontowano prowadzące do szkoły schody. 

Zakupiono i zamontowano na korytarzach nowe szafki dla wszystkich uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej.

W kolejce czeka już następna inwestycja: w hali sportowej zostaną zamontowane nowoczesne, energooszczędne i bardziej niezawodne oprawy oświetleniowe LED.

Mimo zabezpieczonych wcześniej środków procedury zamówienia publicznego trwały dość długo i wyłoniony w postępowaniu wykonawca zrealizuje inwestycję już po rozpoczęciu roku szkolnego.

Dzięki środkom finansowym z Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury „Aktywna tablica” zakupiono i zamontowano nowoczesne tablice multimedialne, które uatrakcyjnią zajęcia lekcyjne oraz pozwolą zastosować nowoczesne metody nauczania oraz wykorzystać platformy edukacyjne i ogromne bogactwo materiałów multimedialnych z internetu. Szkoła dzięki Programowi Operacyjnemu Polska Cyfrowa została wyposażona w łącze światłowodowe i superszybki internet, co zapewni wysokie parametry transmisji danych, niezawodność i komfort pracy nauczycieli i administracji szkoły.Źródło: Widuchowa.pl
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza