Reklama [góra]


Co z rozbudową przedszkola w Chojnie?


Już rok temu urzędnicy z Chojny chwalili się udziałem w dużym projekcie, dzięki któremu znacznie zwiększy się liczba miejsc w przedszkolu. Zakończenie zadania planowano do końca 2018 roku, jednak jego realizacja wydaje się mało prawdopodobna. 


– W październiku 2017 r. rozpoczęła realizację projektu. Przyznane w ramach projektu dofinansowanie wynosi 1 668 785,28. Realizacja projektu podzielona jest na dwa główne zadania – informował nas w listopadzie 2017 roku koordynator projektu Wacław Gołąb z Administracji Szkół i Infrastruktury Społecznej w Chojnie.

W ramach projektu rozbudowany miał zostać budynek przy ulicy Sikorskiego na Osiedlu Lotnisko. W styczniu 2019 roku w nowym budynku miały pojawić się już pierwsze dzieci. Do końca roku pozostały już tylko trzy miesiące, a gmina nie wybrała nawet wykonawcy. Jest mało prawdopodobne, aby ktokolwiek zdążył wybudować nowy obiekt w tak krótkim czasie. 

– Nie ma możliwości pozyskania większych środków na same inwestycje, czyli na rozbudowę. (...) Sama wartość nakładów inwestycyjnych znacznie przekracza kwotę, którą my zakładaliśmy. Zobaczymy po rozmowach co da się wynegocjować – powiedział na ostatniej sesji burmistrz Adam Fedorowicz. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.