Reklama [góra]Kolejny sukces Hermesa Gryfino


Przy ładnej pogodzie rozegrano w Poznaniu w sobotę 8 września Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (U16) w Lekkiej Atletyce.


Są to jedne z najważniejszych zawodów w lekkoatletycznym kalendarzu, punktowane w ramach ogólnopolskiego współzawodnictwa dzieci i młodzieży, a to zapewnia odpowiednią frekwencję i dużą rywalizację (MP U16 nie są objęte systemem współzawodnictwa). Co więcej, MMM są eliminacjami do MP U16 i mimo że te zawody nie punktują, to prestiż Mistrzostw Polski jest ogromny.

Nasi młodzi lekkoatleci spisali się świetnie, zdobywając 12 pkt. do ogólnopolskiego współzawodnictwa (punktowało 7 zawodników), zdobywając trzy medale: 2 złote i srebrny. Co ważniejsze, uzyskaliśmy trzy awanse na MP U16:
  • złoto Alicji Ulaszewskiej w biegu na 1000 m
  • złoto Wiktora Jędrzejaka w biegu na 2000 m
  • srebro Julii Wiczkowskiej w chodzie na 3000 m.
Blisko czołówki, na 6. miejscu, zakończyła zawody po bardzo dobrym biegu Kasia Ragan, pierwszy raz w swojej karierze przebiegając na zawodach dystans 2000 m. 

20 zawodniczek stanęło do rywalizacji w biegu na 200 ppł. a wśród nich Wiktoria Martynowicz. Mimo sporego stresu, który był zauważalny, Wiktoria pobiegła bardzo dobrze, zajmując 7. lokatę, okraszoną nowym rekordem życiowym (33,19 s.), który jest także nowym rekordem klubu młodziczek.

Bardzo dobrze zaprezentował się w biegu na 110 ppł. 14-letni Michał Zapart (III klasa sportowa), który po uzyskaniu w biegu eliminacyjnym nowego rekordu życiowego 16,98 s. otrzymał szansę na rywalizację w finale z najlepszymi zawodnikami krótkich płotków. Finałowy bieg okazał się nieco gorszy, a Michał ostatecznie został sklasyfikowany na 8. miejscu.

Tradycyjnie zawody były licznie obsadzone – 782 tzw. osobostarty – bo przecież województwo wielkopolskie to potęga, jeżeli chodzi o lekkoatletykę. W tych warunkach zdobycie medalu jest bardzo trudne i tym bardziej cieszy dobra postawa naszych młodych lekkoatletów.

Pozostałe miejsca zawodników:
  • Ola Wilczyńska – chód 3000 m: 11. miejsce
  • Nikodem Mróz – w dal: 15. miejsce; 300 m: 18. miejsce
  • Kuba Szachnowski – 2000 m: 16. miejsce.

Źródło: mks-hermes.pl

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.