Podziękowania za spełnienie marzeń dzieci z Trzcińska-Zdroju [foto]


Kończące się wakacje sprzyjają podsumowaniu tego, co wydarzyło się podczas minionych miesięcy. Podsumujemy też akcję „Rowerem po przygody”, a więc wakacyjny rajd rowerowy dla dzieci z Domu Dziecka w Trzcińsku-Zdroju. 


Już po raz trzeci grupa ludzi skupionych w stowarzyszeniu o nazwie „Niemożliwe jest możliwe” zdecydowała się podjąć wyzwanie i zorganizować pełen atrakcji rajd dla dzieciaków z placówki opiekuńczo-wychowawczej. Grupę tę tworzą osoby z kilku miejscowości, takich jak Chojna, Karsko, Klicko, Trzcińsko-Zdrój, mianowicie są to: Elżbieta i Michał Zielińscy, Anna Igel Westfal, Anna Michalska, Arek Walorski, Daniel Stypczyński i Piotr Przytuła. Pomimo wielu przeciwieństw udało się zebrać fundusze na organizację rajdu rowerowego, który prowadził trasą Legnica – Wleń – Szklarska Poręba – Karpacz – Wałbrzych – Sobótka – Wrocław. 

Dzieci w trudnych, górskich warunkach przejechały 300 km. Wprawdzie pogoda pokrzyżowała plan pobicia rekordu i przekroczenia 500 km, ale biorąc pod uwagę trudność trasy jest to wynik bardzo dobry. Najmłodsza uczestniczka rajdu, ośmioletnia Raisa, dała radę podjechać każdy podjazd i pokonała wszystkie dystanse, a wymagania były znaczne, zwłaszcza trasa do Szklarskiej podczas fatalnych warunków pogodowych. 

Cała szesnastka dzieci uczestniczących w rajdzie przeżyła wspaniałą przygodę. Poza jazdą na rowerach i poznawaniem uroków Dolnego Śląska dzieci miały też zapewnionych wiele innych atrakcji. Kąpiele w basenach, park linowy, muzea, zwiedzanie Wrocławia i wiele innych atrakcji przygotowanych przez organizatorów zapewniło dzieciom wspaniały wypoczynek i odskocznię od codzienności. Dokładną relację z rajdu będziecie mogli prześledzić Państwo na facebookowym profilu o nazwie „niemożliwe jest możliwe” oraz stronie Dla Dzieci.

Impreza nie mogłaby się odbyć bez wsparcia wielu osób i instytucji. Wielkie podziękowania dla pań Kasi Otoki, Renaty Bernackiej i całego stowarzyszenia Fani Formy. Dziewczyny nie tylko przez parę dni pełniły rolę opiekunów, ale też za pośrednictwem stowarzyszenia wzmocniły rajd finansowo i rzeczowo. Dziękujemy panu Pierrowi Leeijen i jego firmie Farm Equipment International z Karska za to, że kolejny rok nam zaufali i przekazali znaczne dofinansowanie. Wielkie podziękowania dla Nadleśnictwa Myślibórz, firmy Euromet z Myśliborza, firmy Minos i firmy Pro For You za przekazanie funduszy. Wspierały nas też szkoły i tu podziękowania dla Zespołu Szkół z Gryfina i Szkoły Podstawowej z Trzcińska-Zdroju. Gorące podziękowania dla osób indywidualnych wspierających nas finansowo i ekwipunkowo, a więc dla pani Anity Pasternak, pana Marcina Łogina, Elizy Zwolińskiej, Krzysztofa Mrzygłód, Edyty Skrzypniak, Krzysztofa Jankowskiego, Mariana Lisa, Państwa Karmelitów. Podziękowania dla pani Andżeliki Kulisiewicz oraz panów Grzegorza Kruszewskiego i Maćka Molendy za pełnienie roli opiekunów i fotografów. Dzięki superekipie Automaniak Chojna mogliśmy zorganizować kiermasz na ich imprezie, z przeznaczeniem na nasz rajd. Wielkie dzięki dla braci kibicowskiej z grupy Pogoń Szczecin Kibice Razem, którzy za pośrednictwem pana Mariusza Wawrzyniaka wsparli nasz rajd. Dziękujemy panu Jakubowi Terakowskiemu i redakcji gazety Rowertour za artykuł na nasz temat i rozpowszechnienie naszej działalności na arenie ogólnopolskiej. Cieszymy się, że mogliśmy liczyć na wsparcie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Otrzymane zadanie promowania Pomorza Zachodniego wykonaliśmy z przyjemnością. Dziękujemy tez programowi Społecznik za przychylność i pozytywne rozpatrzenie naszego projektu. Wreszcie podziękowania dla wychowawców z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Trzcińsku-Zdroju za wsparcie i pomoc w organizacji tej szalonej, ale wspaniałej imprezy. Dziękujemy tym wszystkim, którzy anonimowo wspierali nas na portalu Zrzutka lub też w inny sposób. Dziękujemy mediom prezentującym nasz rajd. Serce rośnie, mając tylu przyjaciół. W imieniu dzieci biorących udział w rajdzie jeszcze raz dziękujemy!!!

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza