W 2025 roku pojedziemy obwodnicą Gryfina? Ministerstwo obiecuje realizację inwestycji [foto]
Powraca temat obwodnicy Gryfina. O tym na ile realna jest to obietnica przekonamy się za kilka miesięcy, tymczasem o Ministerstwo Infrastruktury poinformowało o planach budowy obwodnicy prezentując nawet wstępną wizualizację i plan drogi. 


W Urzędzie Miasta i Gminy Gryfino we wtorek 25 września zorganizowano konferencję prasową z udziałem burmistrza Mieczysława Sawaryna i posła PiS Artura Szałabawki.

- Z Warszawy napłynęły bardzo dobre informacje dla Gryfina. Minister Infrastruktury zatwierdził dwie duże inwestycje drogowe, które zostaną zrealizowane na terenie naszej gminy. Chodzi o obwodnicę Gryfina oraz budowę nowego przebiegu drogi 31 w północnej części gminy, omijającego Czepino, Daleszewo i Radziszewo - poinformował burmistrz Sawaryn.

Budowa obwodnicy Gryfina w ciągu drogi krajowej nr 31 szacunkowo ma kosztować około 50 milionów złotych. Droga, droga ma mieć długość około 10 kilometrów. 


Jeszcze w tym roku ma zostać ogłoszony przetarg na koncepcję programową, w 2019 roku mają zostać podpisane umowy na realizację prac przygotowawczych a w IV kwartale 2020 roku ogłoszony ma zostać przetarg na zaprojektowanie i budowę obwodnicy. Nową trasą rzekomo mielibyśmy pojechać w 2025 roku.
fot. facebook
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza