Sukces warcabistów z Chojny na Mistrzostwach Świata [foto]

70 zawodników z 8 krajów wzięło udział w Mistrzostwach Świata w Warcabach 64-polowych, które odbyły się tym razem w Polsce w Mławie. Zmagania trwały aż 11 dni, mianowicie w dniach 21  31 sierpnia br., a w ich trakcie rozegrane zostały dwa turnieje: pierwszy „klasyczny” (z limitem czasu 45 min. na zawodnika + 15 s. za każdy ruch) oraz „rapid” – szybki (10 min. + 5 s. za każdy ruch).

Mławska Hala Sportowa – miejsce rozgrywania mistrzostw
Prym w mistrzostwach wiedli Rosjanie, jednakże efekty ambitnej edukacji, rozwijającej logiczne myślenie, planowanie, strategię działań i wiele innych, jakie dają warcaby, było widać także u zawodników z Polski.

Jacek Gołuch remisuje z mistrzynią świata w kat. kobiet Julianą Andriejevą
Kolejny duży sukces w tych najwyższej rangi zawodach odnieśli warcabiści z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chojnie, którzy startowali w „rapidzie”.

Maria Timofejeva (wicemistrzyni świata w kat. kobiet) vs Dawid Hołotczyk
Wszystkie trzy miejsca podium wywalczyli Rosjanie: Aleksandr Efimov (mistrz świata), Kirill Nevolin (wicemistrz świata), Ivan Smurkov (trzecie miejsce). Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem z Polski był Dawid Hołotczyk z Chojny, który zajął 6. miejsce, a tuż zanim (na 7. miejscu) był Jacek Gołuch, również z Chojny.

Jacek Gołuch wygrywa z  Gavrilem Ivanowem  wicemistrzem Europy
Zawodnicy z chojeńskiego ośrodka uczęszczający obecnie do VI i VII klasy szkoły podstawowej byli najmłodszymi uczestnikami tych mistrzostw i walczyli głównie z zawodnikami ze szkół zawodowych (kat. do 23 lat).