Reklama [góra]Z sukcesami pozyskują środki na Społeczną Straż Rybacką


W ramach dofinansowań pochodzących z unijnych środków społeczna Straż Rybacka powiatu gryfińskiego w ostatnich miesiącach systematycznie doposażana jest w sprzęt, który wykorzystywany będzie przy kontroli wód i zwalczaniu kłusownictwa.SSR Gryfino to jedna z dziewięciu prężnie działających przy Okręgu PZW Szczecin jednostek straży rybackiej, która na początku roku przechodziła gruntowne zmiany administracyjne i personalne. 

– W ostatnich miesiącach staramy się systematycznie sięgać po środki zewnętrzne, które przeznaczone są dla tego typu organizacji – mówi Paweł Bucyk, Prezes Koła Odra Chojna, które odpowiada za zarządzanie strukturą SSR Gryfino. – Wspólnie ze Skarbnikiem koła, Mariuszem Strzelczykiem, na bieżąco analizujemy możliwości finansowe SSR,  a z Komendantem Piotrem Nosulem potrzeby naszej jednostki. Dzięki wielomiesięcznym staraniom w maju otrzymaliśmy samochód terenowy Mitsubishi L 200, który był niezbędnym narzędziem do prowadzenia czynności w terenie, tym samym skutecznej walki z kłusownictwem.

– W czerwcu ze środków unijnych udało nam się pozyskać przyczepę podłodziową, a na początku sierpnia z kolejnego projektu pozyskaliśmy silnik spalinowy do łodzi. Ponadto mamy już podpisaną umowę ze Starostwem Powiatowym w Gryfinie, które współfinansuje zakup pełnego umundurowania dla naszych strażników. Cieszy niezmiernie fakt, że wszystkie projekty złożone do tej pory udaje się skutecznie realizować, dzięki czemu sukcesywnie doposażamy naszą jednostkę. W przyszłym roku zamierzamy realizować duży projekt pod nazwą „Czyste brzegi naszych wód”, w którym chcemy zwrócić szczególną uwagę na wędkarzy, kłusowników i problem degradacji środowiska, chodzi głównie o zaśmiecanie rzek i jezior w powiecie – dodaje Paweł Bucyk.

Społeczna Straż Rybacka jest strukturą działającą przy Polskim Związku Wędkarskim, a funkcja strażnika SSR jest funkcją społeczną. Mimo to gryfińskie struktury cieszą się dużym uznaniem i zainteresowaniem potencjalnych funkcjonariuszy SSR.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.