Aparat RTG wraca do Chojny. Pacjenci będą przyjmowani w ramach umowy z NFZ [video]


Na wykonanie zdjęcia RTG nie będzie trzeba już jeździć do szpitala w Gryfinie lub Dębnie. W Przychodni Rodzinnej „Dom” w Chojnie trwa instalacja aparatu RTG. To informacja, na którą mieszkańcy południowej części powiatu gryfińskiego czekali od bardzo dawna. 

– Dzięki ogromnemu wysiłkowi właścicielom przychodni i bardzo dobrej współpracy z administracją pracownia RTG będzie niebawem uruchomiona – mówi nam Dorota Rydzewska-Bulej, lekarz z Przychodni Rodzinnej „Dom”. – Zdjęcia RTG będą wykonywane bezpłatnie w ramach kontraktu z NFZ. 


Na zdj. od lewej: Barbara Rawecka (sekretarz powiatu), Radosław Karwan (nowo wybrany radny w Chojnie), Dorota Rydzewska-Bulej (Przychodnia Dom), Wojciech Konarski (starosta gryfiński) i Paweł Sławiński (radny Rady Powiatu w Gryfinie mijającej kadencji) przy elemencie nowego aparatu RTG. 
Nowa przychodnia w Chojnie powstała niecałe dwa lata temu. Oprócz usług medycznych w ramach kontraktów z NFZ przyjmuje tu wielu lekarzy specjalistów, dzięki temu mieszkańcy południa powiatu nie muszą jeździć leczyć się do Szczecina czy Gorzowa Wielkopolskiego.O uruchomienie pracowni rentgenowskiej od dłuższego czasu zabiegało Starostwo Powiatowe w Gryfinie, które systematycznie poprawia jakość usług medycznych w powiecie. 

– Staramy się pomagać, uwzględniając wszystkie miejscowości powiatu gryfińskiego. W związku z tym w Chojnie poprawiliśmy warunki specjalistyki, przyjmują lekarze w nowych pomieszczeniach. Pracujemy nad tym, aby w tej lokalizacji uruchomić rehabilitację. Wyłoniliśmy wykonawcę na budowę nowego szpitala, rozwiązaliśmy również sprawę opieki paliatywnej – mówi nam starosta gryfiński Wojciech Konarski

– Podczas naszej kampanii wielu ludzi podnosiło problem braku RTG w Chojnie. Dzięki naszej interwencji i naszych wnioskom taki aparat będzie – dodaje sekretarz powiatu Barbara Rawecka


Obecnie trwa montaż urządzenia, wcześniej w pomieszczeniu trwały prace budowlane mające na celu przystosowanie obiektu. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza