Miejska biblioteka w Moryniu już czynna!


W poniedziałek 1 października 2018 r., z okazji otwarcia Miejskiej Biblioteki Publicznej, po prawie półrocznej przerwie spowodowanej generalnym remontem, odbyło się spotkanie autorskie dla dzieci z Elizą Piotrowską. 


Pisarka na stałe mieszka w Brazylii. Jest autorką i ilustratorką kilkudziesięciu książek dla dzieci, poetką, tłumaczką języka włoskiego, krytykiem sztuki, absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetu La Sapienza w Rzymie. Do jej najbardziej znanych i lubianych dzieł można zaliczyć serię o Cioci Jadzi oraz takie tytuły, jak Tupcio Chrupcio, Święci uśmiechnięci, Alfabecik dla dzieci, Tajemnice Biblioteki Raczyńskich, Bajka o drzewie, Maja i czerwony balonik, Wojtek  Żołnierz bez munduru, Bajka o słońcu i wiele innych.

Do Morynia przyjechała na spotkanie z uczniami klasy III i IV A SP w Moryniu. Pani Eliza opowiadała o swoich pasjach, o tym, skąd czerpie pomysły i jak powstają jej książki. Największym zainteresowaniem cieszyły się historie o Cioci Jadzi – bohaterce cyklu książeczek dla najmłodszych, przepełnionych humorem, dowcipem i życiową prawdą, w których tytułową ciocię Jadzię i jej małą bratanicę spotykają niezwykłe przygody. W związku z tym, że autorka od kilku lat miesza w Brazylii, a wcześniej przez dziewięć lat mieszkała we Włoszech, opowiedziała też, jak wygląda życie w tych krajach, o ich kulturze i zwyczajach. Po spotkaniu dzieci mogły zakupić książkę z dedykacją i autografem pisarki.

Składamy serdeczne podziękowania uczniom i ich opiekunom za przybycie i jednocześnie zapraszamy wszystkich czytelników do nowo otwartej biblioteki. Informujemy jednocześnie, iż godziny udostępniania nie uległy zmianie. Wypożyczalnia czynna codziennie od poniedziałku do piątku od 10:00 do 16:30.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza